poniedziałek, 11 grudnia 2017
Życzenia Wielkanocne PDF Drukuj Email
czwartek, 13 kwietnia 2017 15:34

Z okazji Świąt Wielkanocnych
życzymy 
aby ten wyjątkowy czas był pełen wiary, nadziei i miłości,
a spotkania w gronie najbliższych
upływały w miłym, wiosennym nastroju.

    składa

Poseł Jerzy Jachnik i 

        Zarząd Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu.

 

    

 

 

 
Jak organ władzy publicznej powinien rozpatrzyć petycję. PDF Drukuj Email
czwartek, 13 kwietnia 2017 16:46
 
 
Wyrok NSA prowadzi do podwójnego opodatkowania aut PDF Drukuj Email
czwartek, 13 kwietnia 2017 16:36

Wykładnia sądu oznacza, że przepisy o pełnym odliczeniu podatku od firmowych samochodów są martwe. Więcej, przy odpłatnym najmie pracownikowi fiskus zyskuje dwukrotnie.

To pierwsze niekorzystne rozstrzygnięcie sądu kasacyjnego w sprawie odliczenia 100 proc. VAT od samochodów firmowych. Przypomnijmy: w sytuacji gdy przedsiębiorstwo odpłatnie udostępnia pracownikom służbowe pojazdy do celów prywatnych, należy – zdaniem NSA – uznać, że auta mogą być wykorzystywane również do innych celów niż działalność gospodarcza.

Cały artykuł tutaj :http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1034885,odliczenie-podatku-od-firmowaych-samochodow.html

samochód

 
Tłum umundurowanych policjantów w sądzie. Przyszli wesprzeć koleżankę PDF Drukuj Email
czwartek, 13 kwietnia 2017 16:31

 Jerzy Jachnik: Policjanci chca bezkarności. Tymczasem zbyt często kłamią - szczególnie w sprawach o wykroczenia. Moim zdaniem wszyscy powinni odpowiadać za fałszywe zeznania, bez względu na to kim są.

Kilkudziesięciu policjantów wspierało we wtorek swoją koleżankę skazaną nieprawomocnie za fałszywe zeznania. - Policjant nie może żyć w strachu, że za wykonywanie swojej pracy stanie przed sądem - mówili związkowcy.

 
Cud w Polsce. fundacja Fundacji Court Watch Polska, przeprowadziła obserwację 32 tys. rozpraw. My jednak przez 10 lat nigdzie ich nie spotkaliśmy. PDF Drukuj Email
środa, 12 kwietnia 2017 22:20

prawo, sądPrzeczytałem z zdębiałem. Oto Bartosz Pilitowski socjolog, założyciel Fundacji Court Watch Polska prowadzi wg G. P. największy na świecie program obserwacji rozpraw sądowych. Podobno dokonano obserwacji 32 000 rozpraw. Nie wiem czy wywiad nie był przypadkiem 1 kwietnia ? No cóż zbliża się koniec Fundacji helsińskiej to mamy obserwatorów z Fundacji Court Watch Polska, których niestety nigdy nie miałem szczęścia spotkać w sądzie, choć jeździmy po sądach przez 10 lat. 
A tak swoją drogą: czytałem, że fundacja zajmuje się kulturą sędziów, czasem rozpoczynania rozpraw itp drobnostkami. 

Co ciekawe  pan Bartosz prowadzi zajęcia dla słuchaczy Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, współpracuje z Biurem Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE. Pytam więc komu i czemu służy fundacja; sędziom czy obywatelom.

Tym razem co ciekawe pan Bartosz mówi w Gazecie Prawnej o presji korupcyjnej na sędziów.   Więcej

PS. Jeśli ktoś chce się dowiedzieć ile na to idzie pieniędzy i kto je daje to zapraszam na stronę Fundacji Court Watch Polska

 
„Zmieniono mi nazwisko, zrobiono oskarżonym, a na końcu kobietą...” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 23:38

Z takim wymiarem (nie)sprawiedliwości należy skończyć raz na zawsze. "Wybitni" sędziowie Sądu Najwyższego zmienili mi nazwisko, zrobiono ze mnie funkcjonariusza publicznego, którym nigdy nie byłem, zostałem oskarżonym - choć byłem pokrzywdzonym a na końcu zmieniono mi płeć i zostałem kobietą.
Tak wygląda polski wymiar bezprawia w RP.

 
Polska jest opętana przez korupcję, PDF Drukuj Email
środa, 05 kwietnia 2017 12:48

Jerzy Jachnik:Ile jeszcze będziemy czekać ? Nie wiem. Ale wierzę w to, iż przyjdzie czas, że rozliczymy was.

 
Zdjęcie użytkownika Kukiz '15.
 
Poseł Jerzy Jachnik miażdży wymiar sprawiedliwości. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 23:31

 
Sejm 7 lat temu. Wtedy tez protestowaliśmy przeciw bezprawiu sądów i prokuratur. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 08:29

 

 "Z tą flagą pan nie wchodzi" - z polską flagą !!!! - mówi ochrona sejmu. Było to 19.06.2010 r. w 61 rocznicę urodzin śp. p. Lecha Kaczyńskiego.
 
 
Przykra prawda o polskiej prokuraturze i polskich sądach. Czy tak musi nadal być ? PDF Drukuj Email
sobota, 08 kwietnia 2017 18:29

Tak było 4 lata temu. Z Polski do Australii wyjechał nasz kolega bo bał się polskie prokuratury i polskich sędziów. A jak jest dzisiaj ? Wg mnie bez zmian.

 

Zdjęcie użytkownika Jerzy Jachnik.
 
Zapamiętajcie dzień 7.04.2017 r. - Paweł Kukiz : widzę różnicę między miłością i partnerstwem a prostytucją PDF Drukuj Email
piątek, 07 kwietnia 2017 21:24
Z ostatniej chwili ❗❗❗] To przemówienie przejdzie do historii
Szanowny PO-PiSie...
Fenomenalne przemówienie Paweł Kukiz w trakcie wniosku o wotum nieufności dla rządu.
 
 
 
Poseł Kukiz"15 - Jakub Kulesza pokazuje bsurdy partiokracji w Sejmie RP PDF Drukuj Email
piątek, 07 kwietnia 2017 21:21

 

Dzisiaj 7.04.2017 r. mieliśmy wspaniały dzień. Najpierw Paweł Kukiz a potem Jakub Kulesza jako sprawozdawca komisji pokazał absurdy pracy Sejmu RP i przepychania ustaw. Był świetny. Pokazał to o czym mówię od dawna. Uwaga; nagranie jest dość długie - ale waro posłuchać !!!! Brawo Kuba. Byłęś wieli i merytoryczny.
 
 
Jerzy Jachnik: Chcemy sędziów jako "korony zawodów" a nie teoretyków z krajowej szkoły Sędziow. PDF Drukuj Email
czwartek, 06 kwietnia 2017 23:26

NIE -  dla Krajowej Szkoły Sędziów i Prokuratorów. Chcemy sędziów jako "korony zawodów". Chcemy sędziów obiektywnych a nie partyjnych. Chcemy okresowych badań psychologiczno - psychiatrycznych.

 
Nie chcemy partyjnej Krajowej Rady Sądownictwa. Różne oceny posła Jachnika i Rzymkowskiego z KUKIZ'15 PDF Drukuj Email
piątek, 07 kwietnia 2017 00:05

Jerzy Jachnik z Kukiz '15, przypomina,że władza zwierzchnia zgodnie z art. 4 należy do Narodu. I to Naród bezpośrednio w wyborach powszechnych lub pośrednio poprzez wybranych posłów ma prawo wybrać członków KRS. Uważam, że wybór sędziów przez Sejm RP jest zgodny z Konstytucja RP.

Inaczej twierdzi poseł Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15 - członek Krajowej Rady Sądownictwa. Twierdzi, że wybór sędziów KRS przez sejm jest niekonstytucyjny. Nie zgadzam się z tym.

Szkoda tylko ,że PIS chce zwykłą większością głosów wybierać sędziów.  Tym samych sędziów   jednej partii chce zamienić na sędziów partii  PIS. A mógł by to zrobić obiektywnie większością kwalifikowaną 3/5. Zatem  to zwykły partyjny wybór.


Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1435) z dnia 5 05.2017 r podczas 39 Posiedzenia Sejmu VIII kadencji.

Ponieżej wystąpienie posła Jerzego Jachnika i Tomasza Rzymkowskiego  z Ruchu  Kukiz'15.

 
Konferencja Prasowa w Sejmie RP-Powołanie Społecznych Komitetów Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości PDF Drukuj Email
środa, 05 kwietnia 2017 21:42
5.04.2017 r.- Konferencja prasowa - Powstanie Społecznego Ruchu Naprawy Wymiaru Sprawiedliwośći i Ustroju Państwa.Janusz Sanocki (poseł niezrzeszony), Jerzy Jachnik (Kukiz'15) i przedstawiciele społecznch komitetów Ruchu Naprawy Wymiaru Sprawiedliwośći i Ustroju Państwa.
Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu również współtworzy SpołecznyRuch Naprawy Wymiaru Sprawiedliwośći i Ustroju Państwa.
W niedzielę 26 marca 2017 r. w Warszawie zebrało się 88 przedstawicieli różnych środowisk obywatelskich z całego kraju.Przyjęliśmy deklarację i utworzyliśmy Społeczny Ruch Naprawy wymiaru Sprawiedliwości i Ustroju państwa. 
Konferecnja prasowa odbyła się w Sejmie RP.
 
 
Jerzy Jachnik w Programie TVP Info-Minęła dwudziesta. PDF Drukuj Email
środa, 05 kwietnia 2017 12:51

Unia Europejska ponownie grozi Polsce i Węgrom karami finansowymi i politycznymi jeśli nie zgodzą się na przymusowe przyjęcie uchodźców. Jak donosi „The Times” ma to potwierdzić Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Sprawę komentują Joanna Kopcińska (PiS), Tomasz Lentz (PO) i Jerzy Jachnik (Kukiz’15). Politycy oceniają również zapowiedź obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej i kontrmanifestacji przez Obywateli RP. 
W drugiej części programu o rozszerzeniu zarzutów wobec rosyjskich kontrolerów lotów w sprawie katastrofy smoleńskiej o umyślne jej spowodowanie oraz ekshumacjach ofiar Dorota Kania (Gazeta Polska), Łukasz Perzyna (polityczni.pl) i Marcin Wikło (wSieci).

Całość tutaj https://vod.tvp.pl/29501489/04042017

 
Poseł Piotr Marzec mówi jak jest. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 23:10

 
RAPORT o wymiarze (nie)sprawiedliwości. Tworzymy masowe grupy obywatelskie w całej Polsce PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 21:30
Polska państwem prawa czy bezprawia? Czy Sejm RP - VIII kadencji coś zmieni?
Pokrzywdzeni przez prokuratury i sądy niecierpliwie czekają na zmiany.  Niestety drepczemy w miejscu i odbijamy się od betonowego muru partyjniactwa.
 
W niedzielę 26 marca 2017 r. w Warszawie zebrało się 88 przedstawicieli różnych środowisk obywatelskich z całego kraju.
Przyjęliśmy deklarację i utworzyliśmy Społeczny Ruch Naprawy wymiaru Sprawiedliwości i Ustroju państwa. Kto chce - niech się przyłącza:

Poniżej: deklaracja założycielska Społecznego Ruchu Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości i Ustroju Państwa. Wydaliśmy też gazetę RAPORT którą możemy Państwu przesłać.

17425844 1644585278888972 5783063196638197055 n


1.  Uznając, że naprawa wymiaru sprawiedliwości (prokuratury i sądów), a także innych niewłaściwie funkcjonujących instytucji Państwa Polskiego – jest sprawą wszystkich obywateli, powołujemy otwarty, społeczny ruch, którego celem będzie organizowanie publicznej debaty, wyrażanie stanowiska w ważnych sprawach i wpływanie na opinie publiczną w celu przyjęcia akceptowanych społecznie rozwiązań.
2.  Ruch jest otwarty dla wszystkich obywateli, przekonanych o konieczności zmian ustrojowych bez względu na ich światopogląd.
3.  Ruch jest otwarty tzn. nie posiada władz, każdy może do jego działań przystąpić, nikogo nie wolno wykluczyć. Dla koordynowania działań Ruchu w skali kraju powołujemy koordynatorów krajowych w osobach posłów Jerzego Jachnika i Janusza Sanockiego
4.Koordynatorów wojewódzkich wyłonią Społeczne Komitety i Stowarzyszenia działające na terenie danego województwa.
5.  Inicjatywy – w ramach Ruchu - może podejmować każdy.
6. Ruch Obywatelski może podejmować współpracę z ugrupowaniami politycznymi w tym z ugrupowaniami posiadającymi reprezentację w parlamencie. Formy tej współpracy określą porozumienia zaakceptowane przez uczestników Ruchu. 
7. Za główną sprawę ustrojową uznajemy naprawę wymiaru sprawiedliwości – jako najbardziej dotkliwą dla wielu tysięcy obywateli. 
8. Oprócz zmian ustawowych będziemy dążyć do powołania komisji, która dokonałaby weryfikacji – kwestionowanych przez poszkodowanych obywateli - orzeczeń sądowych zapadłych w III RP. 
9.  Uznajemy także pilną konieczność zmiany prawa wyborczego w taki sposób by przywrócić obywatelom bierne prawo wyborcze.
10. Widzimy też potrzebę zagwarantowania obrony praw obywatelskich na płaszczyźnie ekonomicznej - rozwiązania problemów osób, które zostały pokrzywdzone przez system bankowy.
Warszawa, dnia 26 marca 2017 r.

 
Janusz Sanocki i Jerzy Jachnik w programie o Prokuraturze RP PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 10:11

Studio Polska o prokurarurze - 1.04. 2017. Prokuraturę należy zlikwidować i budować od nowa. Od 2000 r. do 2017 r. nic się nie zmieniło.

http://vod.tvp.pl/29459753/01042017-cz-1

 

 
Jerzy Jachnik: Po co zaostrzać kary, skoro nie są stosowane równo dla wszystkich. W Polsce są wobec prawa równi i równiejsi? PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 08:48

Po co zaostrzać kary, skoro nie są stosowane równo dla wszystkich - bo są równi i równiejsi? Jak to możliwe, że oszust, który wyłudził VAT na 30 mln. zł, ma wyrok karny, a kara nadal nie jest egzekwowana. Wypowiedź posła  Jerzego Jachnika  podczas 38 posiedzenia Sejmu w dniu 23.03.2017 r.  Sprawozdanie Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw (druki nr 1382 i 1387) (3-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i kół)

 

 
Moralnosć i etyka b. prezesa TK Jerzego Stępnia. PDF Drukuj Email
niedziela, 19 marca 2017 12:08

Moralność i etyka znanego polskiego sędziego. Były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień jeszcze w 2013 r. ubolewa nad niewystarczającą jego zdaniem kontrolą wymiaru sprawiedliwości w Polsce. - Nie ma bezpośredniej kontroli narodu nad sędziami. Kontrola jest poprzez Krajową Władze Sądownictwa, poprzez parlament. W USA są takie komisje obywatelskie, które kontrolują sędziów, mi by się to bardzo podobało. Wydaje mi się, że władza sądownicza jest za mało kontrolowana w Polsce - twierdzi. A dzisiaj co mówi ? Jak to nazwać ?

 

 
Relacja z konferencji prasowej nt. przedsiębiorczości w TVP 3 Katowice. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 marca 2017 22:32

Dziś odbyło się spotkanie  posłów Marka Jakubiaka i Jerzego Jachnika z  przedsiębiorcami w Bielsku Białej. Zdaniem posłów Kukiz '15 największe polskie partie  myślą wyłącznie o walce politycznej, tym samym lekceważąc problemy gospodarcze. Taka postawa to zdaniem posłów Kukiz 15 przyczyna zbyt wolnego rozwoju gospodarczego.Relacja z konferencji prasowej  w TVP 3 Katowice.

http://katowice.tvp.pl/29680405/27032017-godz2130

 

 
Kukiz 15 w Łodzi PDF Drukuj Email
wtorek, 28 marca 2017 15:43

Zdjęcie użytkownika Piotr Apel - Biuro Poselskie.

 
Jerzy Jachnik o rządowym projekcie zmian w Kodeksie karnym za oszustwa VAT . PDF Drukuj Email
czwartek, 23 marca 2017 00:19

 
Jerzy Jachnik na Komisji Petycji o bezprawnym pobieraniu VAT przez komorników,. PDF Drukuj Email
środa, 22 marca 2017 15:55

         

                                                            Uwaga!
Osoby które mają postanowienia Sądu o bezprawnym pobieraniu VAT  przez komorników proszone są o przesyłanie postanowień Sądu (kserokopii lub skanu ) wraz z nazwiskiem danego komornika na  podany poniżej  adres  mailowy Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Według przedstawiciela ministerstwa sprawiedliwości komornik,który pobiera VAT od czynności komorniczych pomimo postanowienia Sądu, działa bezprawnie. Dany komornik powinien pieniądze zwrócić i mieć postępowanie dyscyplinarne.Całość wypowiedzi przedstawiciela Ministerstwa Sprawiedliwości na Komisji Petycji w dniu 22.02.2017.

 

 

 

 
Jerzy Jachnik w Programie Minęła Dwudziesta 21.03.2017. PDF Drukuj Email
środa, 22 marca 2017 14:20

Wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło opublikowała na swojej stronie Platforma. Trwają konsultacje opozycji co do jego ostatecznego kształtu. Po co ten wniosek jest składany i czy ma jakąkolwiek szansę na przyjęcie? Oceniają Joanna Lichocka (PiS), Andrzej Czerwiński (PO), Jerzy Jachnik (Kukiz’15) i Paweł Pudłowski (Nowoczesna). 

 Jerzy Jachnik w programie Minęła Dwudziesta mówi o przedsiębiorcach, którzy nie moga byćprzez Państwo traktowani jak potencjalni oszuści, zabawie w paskownicy czyli wotum nieufności dla rządu,oraz pomyśle Powołania  Wojewódzkich Rad Sądowniczych,które  byłby rzeczywistym udziałem społeczeństwa w wyborach sędziów .

Oglądnij całość https://vod.tvp.pl/29284836/21032017

 

 Znalezione obrazy dla zapytania jerzy jachnik

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 147


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure