poniedziałek, 11 grudnia 2017
Przepisy zmieniają się zdecydowanie za często PDF Drukuj Email
wtorek, 21 marca 2017 21:06

Profesor Stanisław Waltoś w błyskawicznym tempie uaktualnił podręcznik do procesu karnego.

Rzeczpospolita": Procedurą karną zajmuje się pan przez ponad pół wieku. I niejedno pan widział. Jak pan ocenia odwrót od kontradyktoryjnego procesu?

profesor Stanisław Waltoś: Źle. I to z dwóch powodów. Po pierwsze, odwrót od reformy nastąpił, gdy rozpoczęło się jej wcielanie w życie. Nie dano jej szans, aby zaczęła działać. A wydano mnóstwo pieniędzy na szkolenia i oprzyrządowanie reformy. Po drugie, nastąpił powrót do systemu, w którym sąd, czyli w praktyce w znakomitej większości wypadków jeden sędzia, zobowiązany jest do angażowania się w dochodzenie do prawdy. Na nim z powrotem spoczywa odpowiedzialność za wyjaśnienie wszystkich ważnych okoliczności sprawy. Gdy prokurator jest nieobecny na rozprawie lub nie jest aktywny, na sądzie spoczywa wówczas obowiązek przeprowadzania dowodów z urzędu. Wchodzi on zatem w rolę prokuratora. Powrót do starego systemu spowoduje poza tym ponowne przewlekanie się procesów.

Prof. Stanisław Waltoś

 

Cały artykuł  http://www.rp.plhttp://www.rp.pl

 
W spółkach skarbu państwa nadal bez zmian. PDF Drukuj Email
niedziela, 19 marca 2017 12:03
 
 
Zdjęcie użytkownika Daniel Hausner.
 
Paweł Kukiz w programie " Przybliżenie " 17.03.2017 PDF Drukuj Email
sobota, 18 marca 2017 12:01

 

 
Czy tak stworzona bezpłatna pomoc prawna jest efektywna? PDF Drukuj Email
czwartek, 16 marca 2017 16:42

Jerzy Jachnik i Janusz Sanocki o bezproduktywnej i drogiej Nieodpłatnej Pomocy Prawnej. Średnio na jeden punkt pomocy prawnej dziennie pomoc dostaje tylko jedna osoba.Dyskusja toczyła się na Komisji Samorządu Terytorialnego Polityki Regionalnej.Warto uważnie posłuchać.

Jedna porada prawna w ramach Ustawy o Nieodpłatnej Pomocy Prawnej kosztuje Skarb Państwa poprzez udzielanie dotacji dla Kancelarii Adwokackich 220 zł, a dla Stowarzyszeń (gdzie poradnictwa tez muszą udzielać prawnicy) 280 zł Jest skandaliczna stawką, całkowicie nie rynkową i wyrzucaniem pieniędzy publicznych w błoto. Należ y pamiętać jednocześnie ,że bezpłatne poradnictwo prawne przysługuje wyłącznie osobom do 26 r. życia i od 65.Objęte poradnictwem mogą być osoby korzystające z MOPS. Przedział wiekowy jest ustalony fikcyjnie,gdyż nie obejmuje wieku średniego,gdzie najbardziej potrzebne są porady prawne.


 
Zobaczcie kto z posłów stoi na straży praworządności TK i sądów. PDF Drukuj Email
wtorek, 14 marca 2017 23:21

W Sejmie RP powstał super Zespół do Spraw Ładu Konstytucyjnego i Praworządności. z jeszcze ciekawszym składzie. Jak widać bezprawie będzie się mieć nadal dobrze.

Gasiuk-Pihowicz /N/ przewodnicząca
Myrcha Arkadiusz /PO/ wiceprzewodniczący
Wilk Jacek /Kukiz15/ wiceprzewodniczący
Paszyk Krzysztof/PSL/ wiceprzewodniczący

A oto jego członkowie:


Brejza Krzysztof /PO/

BorysBudka Borys /PO/

BarbaraDolniak Barbara /N/

Jerzy Fedorowicz Jerzy /PO/ (senator)

JerzyMeysztowicz Jerzy /N/ Możdżanowska Andżelika /PSL/

Pampuch Mirosław /N/

Michał Stasiński / N/ WitoldZembaczyński Witold /N/

 

Szcegóły:

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=SKLADZESP&Zesp=401

 
Reforma sądów Z. Ziobry to sukces czy porażka ? PDF Drukuj Email
wtorek, 14 marca 2017 23:16
Sama idea zmian jest dobra. Niestety szczegóły proponowane przez min. Z. Ziobrę są fatalne. Zaś skarga do Komisji Europejskiej Pierwszego Prezesa SN M. Gersdorf świadczy o tym, że nie ma pojęcia co dzieje się w sądach powszechnych i administracyjnych.
 
1.Chcemy woboru składu Krajowej Rady Sądownictwa przez obywateli.
2. Chcemy wyboru sędziów i prokuratorów w wyborach powszechnych.
3. Chcemy publikacji na 30 dni wcześniej na stronach sądów lub KRS a także prokuratur sędziów i prokuratorów, którzy mają awansować. Niech ich obywatele ocenią.
4. Chcemy wprowadzenia jasnego systemu skargowego w Polsce.
5. Chcemy jasnego systemu kar dla sędziów i prokuratorów łamiących prawo
6. Chcemy weryfikacji wyroków sądów do 2000 r.
 
Wiecej o reformie min. Z. Ziobry.:
 
 
Jerzy Jachnik w programie minęła dwudziesta -7.03.2017. PDF Drukuj Email
środa, 08 marca 2017 17:12

Słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że Niemcy deklarowali, iż nie poprą Donalda Tuska jeśli sprzeciwi się Polska i zmianę tego stanowiska komentują Joanna Lichocka (PiS), Jerzy Jachnik (Kukiz’15), Paweł Rabiej (Nowoczesna) i Jarosław Urbaniak (PO). Kontrowersje wokół dwóch kandydatów z Polski na szefa Rady Unii Europejskiej nie ustają. 
W drugiej części programu przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold o kolejnych wątkach w wyjaśnianiu tej afery. Okazuje się, że już w 2010 r. ABW wiedziała o podejrzanej działalności tej piramidy finansowej.

 

Oglądaj całość https://vod.tvp.pl/29081765/07032017

 
Jerzy Jachnik domaga sie szerokiej dyskusji nad Ustawą o Sądach Powszechnych. PDF Drukuj Email
środa, 08 marca 2017 18:31

Jerzy Jachnik podczas Komisji Petycji w dniu 07.03.2017.r zwraca uwagę na upolitycznienie ustawy o sądach powszechnych.Sędziowie nie nogą być ani z nadania PIS , PO czy innej partii.Nie żyjemy w Państwie Prawie:Nadal oskarża i pracuje prokurator ,który zabił człowieka,reforma sądownictwa jest konieczna,ale nie może byc reformą polityczna dla jednej ze stron.
Rozpatrzenie petycji wielokrotnej w sprawie zmiany ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz.U. z 2015 r. poz. 133 ze zm.) (BKSP-145-138/16)

">

 
Świetny Janusz Sanocki w programie Polsat news TAK czy NIE PDF Drukuj Email
środa, 08 marca 2017 16:08

07 marca 2017. Nowe ustalenia ws. wypadku premier Beaty Szydło. Z nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że rejestratory, które na zlecenie prokuratury zbadał biegły, wykazały, iż kierowca audi wcisnął hamulec, gdy na liczniku było 85 km/h. Tuż po wypadku Mariusz Błaszczak przekonywał, że limuzyna poruszała się z prędkością 50 km/h. O doniesieniach "Rzeczpospolitej" w sprawie wypadku premier Szydło Agnieszka Gozdyra będzie rozmawiać z Markiem Sową z Nowoczesnej oraz z posłem niezrzeszonym Januszem Sanockim.

Tak czy Nie

Oglądnij całość:

http://www.polsatnews.pl/wideo-program/tak-czy-nie-czy-rzadzacy-chca-ukryc-prawde-o-przyczynach-wypadku-premier_6395274/

 
Niezbędnik podatnika. 10 faktów o Krajowej Administracji Skarbowej PDF Drukuj Email
wtorek, 07 marca 2017 21:39

Reforma administracji skarbowej startuje 1 marca. Urzędnicy zyskają nowe kompetencje, a przedsiębiorcy będą musieli przygotować się na kontrolę znienacka. Oto przewodnik po Krajowej Administracji Skarbowej.

Połączenie administracji podatkowej, kontroli skarbowej i Służby Celnej ma, zgodnie z uzasadnieniem ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), zabezpieczyć finanse kraju i poprawić skuteczność ściągalności podatków. Co to oznacza? KAS to przede wszystkim gruntowna zmiana struktur organów skarbowych, nowe zasady kontrolowania podatników i szereg uprawnień dla urzędników.

 urzędnik
 

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1023521,krajowa-administracja-skarbowa-2017-kas.html

 
Od 15 marca 2017 - emeryci i renciści łatwiej mogą przekazać 1 % podatku na OPP. PDF Drukuj Email
piątek, 03 marca 2017 23:04
 
Emeryci i renciści chcący przekazać 1 % podatku na OPP nie będą musieli wypełniać PIT 37. Wystarczy, że złożą w Urzędzie Skarbowym oświadczenie ze wskazaniem organizacji OPP której chcą przekazać 1 % podatku a rozliczeń dokona za nich Urząd Skarbowy na podstawie dokumentów z ZUS. Ośiadczenie takie będą mogli złozyć do 30 kwietnia 2017 r.
 
Takie uproszczenie dotyczy wyłącznie emerytów i rencistów którzy nie korzystają z żadnych innych odliczeń a zenanie podatkowe dokonuje za nich ZUS.
 
 
 
Przekaż:
Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu w Bielsku-Białej - KRS nr 0000273382
 
                                    Przeka 1_z_podatku_na_Stowarzyszenie_Przeciw_Bezprawiu
 
Młodsi adepci naszego zawodu potrzebują głosu starszych PDF Drukuj Email
wtorek, 07 marca 2017 21:36

Chowanie głowy w piasek to metoda obrony skazana na niepowodzenie. Aferowe historie zdarzają się we wszystkich środowiskach i samorządy muszą umieć odpowiednio reagować – także na płaszczyźnie komunikacji ze społeczeństwem i z mediami.

 
 

Zeszły rok nie był łaskawy dla prawniczych samorządów zawodowych. Stało się to m.in. za sprawą afery reprywatyzacyjnej, kazusu lewych zwolnień lekarskich łódzkich adwokatów i radców prawnych czy finału komorniczej afery ciągnikowej. Ostatnio pojawiły się z kolei sprawy sędziowskie. Takie przypadki na pewno nie budują zaufania społecznego do przedstawicieli zawodów prawniczych. Pytanie więc, skąd się biorą. Czy to efekt pauperyzacji, złego doboru do zawodu? Czy może ekscesy zdarzały się wcześniej, ale nie były dotąd tak jaskrawo przedstawiane?

adwokat, prawnik, radca prawny, biznes

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1025063,prawnicy-debata-etyka-zawody-prawnicze.html

 
3.03.2017 r. - Katowice przeciwko bezkarności sędziów PDF Drukuj Email
sobota, 04 marca 2017 08:42

 
Nowe uprawnienia organizacji społecznych w procesie karnym. Tekst jednolity na 24.10.2016 r. PDF Drukuj Email
czwartek, 02 marca 2017 22:56

Rozdział 10 Przedstawiciel społeczny w procesie karnym. 

Art. 90.

§ 1. W postępowaniu sądowym udział w postępowaniu może zgłosić organizacja społeczna, jeżeli zachodzi potrzeba ochrony interesu społecznego lub interesu indywidualnego, objętego zadaniami statutowymi tej organizacji, w szczególności ochrony wolności i praw człowieka.

§ 2. W zgłoszeniu organizacja społeczna wskazuje interes społeczny lub indywidualny, objęty zadaniami statutowymi tej organizacji, oraz przedstawiciela, który ma reprezentować tę organizację. Do zgłoszenia dołącza się odpis statutu lub innego dokumentu regulującego działalność tej organizacji. Przedstawiciel organizacji społecznej przedkłada sądowi pisemne upoważnienie.

§ 3. Sąd dopuszcza przedstawiciela organizacji społecznej do występowania w sprawie, jeżeli przynajmniej jedna ze stron wyrazi na to zgodę. Strona może w każdym czasie cofnąć wyrażoną zgodę. W wypadku braku zgody choćby jednej ze stron na występowanie w sprawie przedstawiciela organizacji społecznej sąd wyłącza tego przedstawiciela od udziału w sprawie, chyba że jego udział leży w interesie wymiaru sprawiedliwości.

§ 4. Sąd dopuszcza przedstawiciela organizacji społecznej do występowania w sprawie pomimo braku zgody stron, jeżeli leży to w interesie wymiaru sprawiedliwości.

§ 5. Sąd odmawia dopuszczenia przedstawiciela organizacji społecznej do występowania w sprawie, jeżeli stwierdzi, że wskazany w zgłoszeniu interes społeczny lub indywidualny nie jest objęty zadaniami statutowymi tej organizacji lub nie jest związany z rozpoznawaną sprawą.

§ 6. Sąd może ograniczyć liczbę przedstawicieli organizacji społecznych występujących w sprawie, jeżeli jest to konieczne dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania. Sąd wzywa wówczas oskarżyciela i oskarżonego do wskazania nie więcej niż dwóch przedstawicieli organizacji społecznych, którzy będą mogli występować w sprawie. Jeżeli w sprawie występuje więcej niż jeden oskarżony lub więcej niż jeden oskarżyciel, każdy z nich może wskazać jednego przedstawiciela. Niewskazanie przedstawiciela uznaje się za cofnięcie zgody na jego występowanie w sprawie. Niezależnie od stanowisk stron sąd może postanowić o dalszym udziale poszczególnych przedstawicieli organizacji społecznych, jeżeli ich udział leży w interesie wymiaru sprawiedliwości.

Art. 91. Dopuszczony do udziału w postępowaniu sądowym przedstawiciel organizacji społecznej może uczestniczyć w rozprawie, wypowiadać się i składać oświadczenia na piśmie

 
Skargi obywateli na Wymiar Sprawiedliwości powinny być priorytetem prac Komisji Sprawiedliwości. PDF Drukuj Email
sobota, 14 stycznia 2017 12:39

Posiedzenie Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka 11.01.2017 r.

Posłowie Jerzy Jachnik i Janusz Sanocki podjęli walkę o zmianę planu pracy Komisji Sprawiedlwości i Praw Człowieka. Chcemy aby Komisja zgodnie z regulaminem i uchwałą sejmu zajmowała się sprawami obywateli !!!!!!!!!!!!!! a nie pracami nad ustawami, które leżą w zakresie Komisji Ustawodawczej. 
Zgodnie z uchwałą do regulaminu sejmu, którą zacytowałem poseł-Komisja Sprawiedliwości powinna rozpoznawać sprawy sądów, prokuratur. adwokatów oraz naruszanie praw człowieka !!!!!!

 
Interpelacja posła Stanisława Zadora w sprawie prokuratora Twardowskiego z dnia 9 kwietnia 2003 r. Mamy 2017 r. i nic się nie zmieniło. PDF Drukuj Email
czwartek, 02 marca 2017 18:21

Interpelacja nr 3400

do ministra sprawiedliwości

w sprawie przypadków sprzecznej z prawem działalności prokuratorów na przykładzie Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej

   W dniu 19.07.2002 r. w trakcie 26. posiedzenia Sejmu RP zwróciłem się z zapytaniem (nr 835) do ministra sprawiedliwości w sprawie działalności prokuratora Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej Zbigniewa Twardowskiego.

   W zapytaniu podniosłem trzy kwestie, a to:

   1) że prokurator Zbigniew Twardowski w stanie po spożyciu alkoholu w dniu 19 maja 1995 r. zabił w wypadku drogowym w Ustroniu pieszego Stanisława Pawłowskiego, kustosza zamku w Bielsku-Białej, a proces od 7 lat nie może się zakończyć. W przekonaniu rodziców sprawa zmierza do celowego i zaplanowanego przedawnienia;

   2) po spowodowaniu śmiertelnego wypadku prokurator Zbigniew Twardowski awansował w ˝nagrodę˝ z prokuratora rejonowego w Cieszynie do Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej i nadzoruje obecnie prokuratury rejonowe w okręgu Bielsko-Biała;

   3) że 9 listopada 2001 r. również Jerzy Jachnik złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez tegoż prokuratora Zbigniewa Twardowskiego z art. 231 § 1 i 2, tj. płatnej protekcji w stosunku do biznesmena z Bielska-Białej. W dniu 2.08.2002 r. otrzymałem odpowiedź od pana marszałka Sejmu RP prof. Tomasza Nałęcza wraz z pismem z 30.07.2002 r., podpisanym przez prokuratora krajowego Karola Napierskiego. Niestety, w przekonaniu osób zwracających się do mnie z prośbą o interwencję odpowiedź, którą uzyskałem, jest niemerytoryczna i nieodpowiadająca prawdzie.

http://orka2.sejm.gov.pl/IZ4.nsf/main/68D8D97F

 
Reforma sądownictwa: Resort robi pół kroku wstecz PDF Drukuj Email
czwartek, 02 marca 2017 15:24

Ministerstwo Sprawiedliwości wycofuje się z pomysłu, aby sędziowie – także ci z Sądu Najwyższego – którzy wcześniej przechodzą w stan spoczynku, otrzymywali jedynie 50 proc. dotychczasowego wynagrodzenia.

O tym, że taki przepis znalazł się w najnowszej wersji projektu nowelizującego ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa, informowaliśmy w naszym serwisie internetowym w zeszły czwartek. Jak jednak udało nam się ustalić, w resorcie zapadła decyzja o nieprzeprowadzaniu tej zmiany.
 – Wycofałem tę propozycję z komitetu Rady Ministrów – przyznaje Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości nadzorujący prace nad projektem.

Dlaczego? – Uznaliśmy, że pomysł ten wymaga szerszego przedyskutowania, a na to potrzeba więcej czasu. Rozważymy, czy do tego pomysłu wrócić – zaznacza wiceminister.

Paradoks polega na tym, że była to chyba jedyna zmiana zaproponowana w projekcie, która nie budziła wśród sędziów zdecydowanego sprzeciwu.

sędzia

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1023866,reforma-sadownictwa-stan-spoczynku-sedziow.html

 
Emerytalne rewolucje 2017 r. - warto wiedzieć PDF Drukuj Email
środa, 01 marca 2017 22:25

Takiego roku jeszcze nie było w polskich ubezpieczeniach. 

Jak każde zmiany – mają one swoje wady i zalety.

 
Największe rozczarowanie czeka osoby już pobierające renty i emerytury. Oczekiwana przez wszystkich waloryzacja będzie naprawdę tylko symboliczna. Rząd jeszcze w połowie ubiegłego roku zapowiadał, że otrzymujący najniższe świadczenia, oprócz procentowej waloryzacji, mogą liczyć na specjalne dodatki.

Jednak po analizie wpływów i wydatków budżetowych okazało się, że nie ma na to pieniędzy. Co więcej, zapowiadana przez rząd podwyżka wszystkich świadczeń o 0,73 proc. także stała się nierealna. Po ogłoszeniu danych GUS za ubiegły rok okazało się, że wskaźnik waloryzacji wyniesie 100,44 proc. To zaś oznacza, że osoby uzyskujące świadczenia powyżej 2272,73 zł będą mieć zwiększone wypłaty o zaledwie 0,44 proc. Pobierający najwyższe świadczenia dostaną relatywnie najniższe podwyżki. Powody do zadowolenia mają natomiast osoby z minimalnymi emeryturami. Te, poczynając od 1 marca tego roku, wzrosną o 117,44 zł i będą wynosić tysiąc złotych brutto.

Więcej...

 
1 marca obchodzony jest jako Dzień Żołnierzy Wyklętych. PDF Drukuj Email
środa, 01 marca 2017 10:22

1 marca 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostało rozstrzelanych siedmiu członków niepodległościowego IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. 

 

 
Jerzy Jachnik w Faktach. PDF Drukuj Email
wtorek, 28 lutego 2017 21:48

Ekspresowo wybrano nowego sędziego Trybunału. PiS się chwali, opozycja mówi o skandalu Sejm znowu zajął się Trybunalem Konstytucyjnym - w ekspresowym tempie. Tym razem chodziło o wybór sędziego na miejsce tego, który zdecydował się odejść przed końcem swojej kadencji. PiS przedstawił kandydata na zaległy wakat i natychmiast go wybrał - zanim opozycja zdążyła się z nim zapoznać. Opozycja mówi o skandalu, a PiS chwali się swoją sprawnością.

Ekspresowo wybrano nowego sędziego Trybunału. PiS się chwali, opozycja mówi o skandalu

 

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/24-02-2017-ekspresowo-wybrano-nowego-sedziego-trybunalu-pis-sie-chwali-opozycja-mowi-o-skandalu,1600104.html?playlist_id=20561

 
Bezpłatna pomoc prawna nie funkcjonuje. PDF Drukuj Email
wtorek, 28 lutego 2017 21:43

Jedynie niespełna 3 proc. osób uprawnionych korzysta z bezpłatnej pomocy prawnej. Co więcej, 77 procent osób nie wie, że taka pomoc prawna w ogóle istnieje - poinformował w Sejmie podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł.- W większości są to informacje, które można uzyskać na infolinii, a nie są to porady prawne, czy już nie wspomnę nawet o bezpośredniej pomocy w sporządzeniu pisma procesowego - wyjaśniał min. Marcin Warchoł.

articleImage: Wiceminister: bezpłatna pomoc prawna nie funkcjonuje

http://www.kancelaria.lex.pl/czytaj/-/artykul/wiceminister-bezplatna-pomoc-prawna-nie-funkcjonuje?utm_source=facebook.com&utm_medium=social&utm_campaign=artykul&utm_term=wiceminister-bezplatna-pomoc-prawna-nie-funkcjonuje&utm_content=LEX.pl

 
Jerzy Jachnik w programie Woronicza 17 - dzisiaj 26.02.2017 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 26 lutego 2017 17:02

 

Kapitalny Jerzy Jachnik! Niezwykle emocjonalny wykład o wymiarze sprawiedliwości. To po prostu trzeba obejrzeć.
Redaktor: Czyli co, zaorać?
Jerzy Jachnik: Zaorać! 
➡️W Polsce tworzy się taką ilość aktów prawnych, że nikt za nimi nie nadąża, nikt w Polsce nie ponosi
żadnej odpowiedzialności za NIC. Nikt w Polsce nie poniósł odpowiedzialności! Była afera FOZZ, afera Grobelnego. W Bielsku mamy aferę 30 milionów! Wyrok skazujący, facet nie siedzi bo jest chory... W jakim kraju my żyjemy?
➡️Państwo nie będzie tak długo funkcjonować jak długo nie będą działały organy ścigania i wymiar sprawiedliwości, a one muszą być pod kontrolą Obywateli. I o tym nie potraficie rozmawiać. Wy się tylko przerzucacie winą.

 

 

27 tysięcy zł miesięcznie – tyle a nie 10 tys. zarabia pierwsza prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf. To blisko dwa razy więcej od premier Beaty Szydło i sporo więcej od prezydenta Andrzeja Dudy – informuje „Super Express”.
 
Jeśli to prawda to sprawą winien zająć się prokurator lub Rzecznik dyscyplinarny.
 
Jerzy Jachnik w TVP INFO o patologiach w sądach. PDF Drukuj Email
piątek, 24 lutego 2017 21:58

 
Cieszyn 25 lutego spotkanie z posłami KUKIZ'15 - Tomaszem Jaskółą i Jerzy Jachnikiem PDF Drukuj Email
piątek, 17 lutego 2017 10:55

 

Cieszyn 25 lutego godz. 16 Spotkanie z posłami KUKIZ'15
Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" Rynek 12, 43-400

 


 

 
Popatrzcie na miny donosicieli ... Brawa dla posła Liroya. Tak mówi obywatelski poseł a nie ustawiony z parciem na ekran. Znakomity Piotr Liroy Marzec wykłada kawę na ławę partyjnym politykom! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 lutego 2017 22:41

Popatrzcie na miny donosicieli ...
Brawa dla posła Liroya. Tak mówi obywatelski poseł a nie ustawiony z parciem na ekran.

Znakomity Piotr Liroy Marzec wykłada kawę na ławę partyjnym politykom! 
➡️ Przeraża mnie to najbardziej, że wy wszyscy tak bardzo lubicie donosić.
➡️ Nie potrzebujemy tak wyrachowanych polityków jak Wy, tylko normalnych ludzi, którzy wiedzą, że ma być lepiej na dole. Ludzie mają lepiej żyć z dnia na dzień. A nie słuchać na kogo dziś donieśliście!
➡️ Nic nie zrobiliście dobrego dla Polski!

Oglądaj

Kawa na Ławę, 19.02.2017, odcinek 8
 
Sądownictwo - zmienić system czy ludzi ? PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 lutego 2017 00:06

Dobrze, że taki program jest. Ale niestety nie da się prowadzić dyskusji o sądownictwie bez dyskusji o prokuraturze. To od 30 lat naczynia połączone. Nie da się też prowadzić dyskusji w takiej atmosferze.

Nie zapominajmy, że to najpierw prokuratura płodzi fikcyjne akty oskarżenia lub umarza postępowania karne. W Polsce trzeba rozliczyć sędziów i prokuratorów za 30 lat bezprawia. To po pierwsze. A po drugie trzeba doprowadzić do weryfikacji wszystkich bandyckich wyroków sądowych w imię tzw. demokracji i niezawisłości. Tak jak to zamierza się zrobić z aferą reprywatyzacyjną w Warszawie. Czyli spec ustawą. Czy osiągniemy jako pokrzywdzeni sukces ? To zależy od tego czy połączymy wszyscy nasze wysiłki 30 letniej walki z bezprawiem, czy też kolejny raz tzw. politycy rozprowadzą nas i skłócą wygłaszając nic nie warte choć chwytliwe slogany w różnych programach TV. Co gorsze to pojawiają się ich tłumy. A ja pytam gdzie byli przez lata ? I przestrzegam nie wierzcie im. Jeśli chcemy wygrać to trzeba mieć świadomość, że to nie będzie łatwa walka. Oni mają nas wszystkich gdzieś. Oceniajcie polityków przez pryzmat co robili w sprawie bezprawia przez lata a nie co powiedzieli w TV. Podzieleni nigdy jej nie wygramy. Kliknij program.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 147


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure