poniedziałek, 17 czerwca 2019
Protesty pod Sądem Okręgowym w Bielsku-Białej PDF Drukuj Email
środa, 26 lipca 2017 00:33

Spontaniczne protesty w kraju bezprawia to jakiś żart. .Popatrzcie kto protestuje i je organizuje.  To najbardziej pokrzywdzeni w tym mieści !!! . Przewodniczący Rady Miasta - przyszły kandydat na Prezydenta Miasta BB z PO  i jego prawa ręka radny Bielska - Białej  oraz niewidoczna na zdjęciu wielka europosłanka Staniszewska. Sama Unia Wolności. Nie widzę  Okrzesika oraz  Suchonia.  Ale on jest wytłumaczony bo robi  za ochroniarza   Rysia Petru w Warszawie.

.

Zdjęcie użytkownika Jerzy Jachnik.
 
 
 
 
 
Eksperci ministra Zbigniewa Ziobry bez konkursu. Wielu nie spełnia wymogów!! PDF Drukuj Email
wtorek, 25 lipca 2017 13:02

Resort ministra Zbigniewa Ziobry zatrudnił ekspertów niespełniających ustawowych wymagań, żaden z nich nie został zatrudniony w ramach otwartego konkursu, a ponadto doszło do nadużyć przy wypłatach premii. To nie koniec listy nieprawidłowości, które ujawniła kontrola NIK. Do jej szczegółów dotarła "Rzeczpospolita".

"Rzeczpospolita" publikuje dzisiaj ustalenia kontrolerów NIK, analizujący szczegóły zatrudniania w ministerstwie sprawiedliwości dodatkowych ekspertów. Według dziennikarzy, na 22 ekspertów zatrudnionych w ubiegłym roku, 13 z nich nie spełniało ustawowego wymogu trzyletniego stażu pracy. W trzech przypadkach podania o obejście owego wymogu nie zawierały żadnego uzasadnienia, a dwóch ekspertów Departamentu Legislacyjnego nie posiadało żadnego stażu pracy.

Umowy o pracę z ekspertami zawierał dyrektor generalny Radosław Płucisz, na wniosek dyrektorów odpowiednich biur i departamentów. Również on, na ich wniosek, przyznawał dodatki specjalne oraz zwalniał ze spełniania wymogu stażu pracy. Jest to możliwe w uzasadnionych przypadkach, jednak przy zatrudnieniu trzech osób pisma o skróceniu wymogu stażu pracy nie zawierały żadnego uzasadnienia. Np. dwóch z trzech ekspertów zatrudnionych w Departamencie Legislacyjnym Ministerstwa Sprawiedliwości nie posiadało żadnego stażu pracy, a jedynie praktyki w kancelariach prawnych, sądach i prokuraturze.

 Czy resort Ziobry miał prawo zatrudnić ekspertów bez konkursu? Nie.

Czytaj całość: kliknij tutaj.

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

 
Prezydent zawetował dwie ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 lipca 2017 11:05

Dziękujemy Panu Prezydentowi!!!

 

Zdjęcie użytkownika Pawel Kukiz.

 

Pokazał dziś, że jest Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, a nie politykiem PiSu. To wielka szansa na uzdrowienie polskiej polityki, na rzetelną, merytoryczną debatę i reformy naszego państwa. 
Kukiz’15 deklaruje gotowość intensywnej współpracy nad prawdziwą, głęboką reformą sądów. Taką reformę trzeba opracować jak najszybciej z udziałem społeczeństwa obywatelskiego, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości, środowisk akademickich, prawniczych.

Dziękujemy wszystkim osobom (NIEPOWIĄZANYM PARTYJNYM interesem PONowoczesnych) protestującym przeciw ustawom PiS! 
Te ustawy nic by obywatelom nie dały, a prowadziły tylko do partyjnego zawłaszczenia sądów.
Potępiamy sposób procedowania ustaw przez PiS i skandaliczne zachowanie w Sejmie opozycji totalno-histerycznej. 
Kukiz’15 jako jedyna siła podjęła spokojny, merytoryczny dialog z Prezydentem i bardzo cieszymy się,że uwzględnił również nasze sugestie.

 
TVP INFO Woronicza 17 - o Sądzie Najwyższym z udziałem Jerzego Jachnika - 23.07.2017 r. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 lipca 2017 12:35

 
Apelujemy by Organizacje społeczne takie jak Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu mogły brać czynny udział w reformach sądownictwa. PDF Drukuj Email
czwartek, 20 lipca 2017 16:27

Paweł Kukiz: To nie jest reforma, to jest zmiana partyjna.Nie ma tu wymiaru społecznego,a my chcemy przywrócić sądy obywatelom!! Jeśli Kukiz 15 zostanie poproszony o udział   w reformie sądownictwa, to Kukiz 15 poprosi Prezydenta RP by wspólnie  z takimi organizacjami jak: Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu, Lex, Wydziałami Prawa Uniwersytetów i innych stowarzyszeń, pomogły wskazać kandydatów na sędziów KRS.

Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu założone przez Jerzego Jachnika  a obecnie pod moimi skromnymi sterami, może doczeka się udziału w reformie sądownictwa. Zapraszamy do współpracy wszystkie organizacje pozarządowe zajmujące się obroną praw człowieka i osobami poszkodowanymi przez Instytucje Publiczne. Paweł Kukiz powiedział,że obecna reforma to żadna reforma tylko zamiana partyjna.Oglądnijcie koniecznie Pawła,który mówi,że w prawdziwej reformie wymiaru sądownictwa musi zostać dopuszczony głos obywateli!

 
Jerzy Jachnik Nie można w ten sposób zmieniać wymiaru sprawiedliwości. PDF Drukuj Email
wtorek, 18 lipca 2017 18:17

W Sejmie trwa debata dotycząca złożonego przez Prawo i Sprawiedliwość projektu zmian w funkcjonowaniu Sądu Najwyższego. W Rozmowie PR24 komentarz Marcina Horały (PiS), Michała Szczerby (PO), Jerzego Jachnika (Kukiz’15) i Piotra Zgorzelskiego (PSL).

– Dużo trzeba zmienić w kontekście sądownictwa. W Polsce wydano tysiące wyroków z naruszeniem prawa – dodawał na naszej antenie Jerzy Jachnik, oceniając przy tym, że projekt forsowany przez Prawo i Sprawiedliwość nie wprowadza realnych zmian, poprawiających działanie sądownictwa. – Jeżeli dochodzi do sytuacji, w której prokurator z pięcioletnim stażem może zostać sędzią Sądu Najwyższego, to jest to żart – mówił poseł Kukiz’15.

http://www.polskieradio.pl/130/5819/Artykul/1790198

 
Absolutnie fenomenalne wystąpienie Jerzego Jachnika podczas debaty o ustawy o Sądzie Najwyższym . PDF Drukuj Email
wtorek, 18 lipca 2017 17:30

 Absolutnie fenomenalne wystąpienie Jerzy Jachnik! To jedno z najlepszych ostatnio przemówień w Sejmie! Nasz poseł z jednej strony doskonale wypunktował szkodliwą ustawy PiS totalnie upartyjniające sądownictwo, a z drugiej obnażył działania opozycji histerycznej PO-N, którzy bronią fatalnie działających od lat sądów. My występujemy w interesie obywatelskim!!! To bardzo ważne, prosimy o UDOSTĘPNIANIE!

"Wy tylko potraficie się przerzucać kto bardziej winny, a ja się pytam co mają z tego Obywatele?! Co mają z poprzedniego wymiaru sprawiedliwości i z obecnego?! Sądy trzeba oddać pod kontrolę Obywateli! Wy (PO) byliście zdeprawowani, ale wy (PiS) robicie dokładnie to samo i chcecie zagarnąć wymiar sprawiedliwości dla siebie! Dlatego nie identyfikujemy się ani z jednymi ani z drugimi. Nie bierzemy udziału w tej hucpie. My chcemy prawdziwych zmian dla Obywateli!"

 
Święto Policji w Bielsku-Białej. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 lipca 2017 20:23

Wystąpienie Posła Jerzego Jachnika z Klubu Kukuz 15 podczas Święta Policji w dniu  14.07.2017 w Bielskim Centrum Kultury w Bielsku-Białej.

 

 
Reforma wymiaru sprawiedliwości nie może być zmianą partyjną PIS. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 lipca 2017 20:01

Jak dodał Jachnik, "cały wymiar sprawiedliwości należy zaorać i budować od nowa. Ale nie może być tak, że mamy jedną partię, która chce wprowadzać zmiany".

– To są dzieci Unii Wolności. Jeśli widzę, że w jednym szeregu stoi sędzia Rzepliński, poseł Budka czy inni podobni, to odechciewa się debaty. Ci ludzie nie widzą potrzeby zmian. A ta potrzeba oczywiście istnieje. Sądy nie mogą być zawłaszczane przez żadną opcję polityczną, a sądownictwo nie może być pod tym samym kierownictwem, co prokuratura – mówił poseł.

– Pojawiła się też propozycja wprowadzenia ławy przysięgłych, ale to amerykańska procedura, która wymaga fundamentalnych zmian w konstytucji. Na gruncie naszej ustawy zasadniczej jest to niemal niewykonalne. Nawet, gdyby Prawo i Sprawiedliwość połączyło się z ugrupowaniem Kukiz’15, nie było by większości konstytucyjnej. Musimy zrobić porządek z sądami jak najszybciej, ponieważ większość Polaków ocenia nasz system negatywnie i mają ku temu odpowiednie podstawy – skomentował Jackowski.

http://telewizjarepublika.pl/jackowski-

Znalezione obrazy dla zapytania program w punkt republika jachnik

 
Dlaczego nie głosowaliśmy w sprawie KRS i ustawy o ustroju sądów PDF Drukuj Email
niedziela, 16 lipca 2017 18:19

Paweł Kukiz:

"Mam o dzisiejszych sądach jak najgorsze zdanie i nie zamierzam dołączać do tworów broniących dzisiejszego stanu rzeczy. Jednocześnie powtarzam, że nie ma zgody Kukiz'15 na to, by jedna partia wskazywała sędziów dla wszystkich Obywateli. Ja już jeden PZPR przeżyłem. Nigdy więcej!"

Zdjęcie użytkownika Kukiz '15.
 
Czy po zmianach prawa w sądownictwie coś zmieni sie dla obywateli - pyta Jachnik. PDF Drukuj Email
niedziela, 16 lipca 2017 12:09

 
Nie dla projektu PIS benzyna plus. PDF Drukuj Email
środa, 12 lipca 2017 14:22

Zdjęcie użytkownika Pawel Kukiz.

 
Bielskie rondo im. Ryszarda Dziopaka PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 lipca 2017 21:09

Postać Ryszarda Dziopaka jest dość znana i popularna w województwie śląskim. Był on głównym menedżerem Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Tychach i Bielsku-Białej w latach 70. XX wieku, praktycznie tworząc od podstaw tę kluczową dla polskiej motoryzacji inwestycję "epoki Edwarda Gierka". Odmawianiu mu niewątpliwych zasług dla województwa śląskiego, ale i całego polskiego przemysłu samochodowego, z tytułu jego przynależności partyjnej do PZPR w latach 70., po prostu kompromituje IPN. Nade wszystko zaś kompromituje prezesa IPN J. Szarka, jako doktora nauk historycznych i urzędnika publicznego. Kompromituje, gdyż oznacza, iż prezes nie ma pojęcia o tym czym był w istocie PRL, a w nim PZPR. Ja mu tego wyjaśniać nie zamierzam. Ja niekompetencji i prostactwa tak wysoko w strukturach państwa polskiego nie delegowałem.

Znalezione obrazy dla zapytania ryszard dziopak

Wyjaśnią to prezesowi mieszkańcy województwa śląskiego. W zamian bowiem moich wyjaśnień proponuję, żeby w ramach swojej logiki i wiedzy historycznej prezes IPN zawnioskował o rozebranie pomnika wojewody śląskiego gen. Jerzego Ziętka, który był faktycznym wojewodą Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego w latach 1945-1976.

Czytaj całość: http://www.prawica.net/7772

 

 
Uwagi SN dotyczące VAT od czynności komorniczych i pytania posła Jerzego Jachnika. PDF Drukuj Email
czwartek, 06 lipca 2017 19:36

Stanowisko SN o lukach w prawie dotyczęce VAT od czynności komorniczych.

Status komornika jako podatnika podatku VAT  i sposób jego naliczania  w odniesieniu do opłat egzekucyjnych

Interpretacją ogólną z dnia 9 czerwca 2015 r. nr PT1.050.1.2015. LJU.19 Minister Finansów uchylił interpretację ogólną z dnia 30 lipca 2004 r. nr PP10-812-802/04/MR/1556PP (Dz. Urz. Min. Finansów z dnia 10 sierpnia 2004 r., Nr 10, poz. 93), stwierdzając, że zgodnie z przepisem art. 15 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2011 r., Nr 177, poz. 1054, ze zm.) komornik sądowy – wykonując w szczególności czynności egzekucyjne – prowadzi działalność gospodarczą w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług działając w charakterze podatnika podatku od towarów i usług.

Więcej…
 
Zmiany w wymiarze sprawiedliwości nie mogą być polityczne. PDF Drukuj Email
czwartek, 06 lipca 2017 00:00

Jerzy Jachnik, poseł Kukiz’15 podkreśla, że jego ugrupowanie widzi sprawę inaczej. - Przede wszystkim chcemy oddać wymiar sprawiedliwości pod kontrolę obywateli – mówi polityk. Gość Jedynki uważa, że wprowadzane nowe przepisy stworzą "nową dróżkę i zamienią jednych sędziów platformerskich  sędziów pisowskich i dzięki temu wszystko będzie dobrze".Obawiam się, że Krajowa Rada Sądownictwa stanie się pewnego rodzaju fikcją – odpowiada poseł PO Wojciech Wilk. Być może społeczeństwo oczekuje pewnych zmian w wymiarze sprawiedliwości, ale głównie chce przyśpieszenia postępowań przed sądami, natomiast to co się dzieje, to nie są reformy, a raczej działania które mają zdominować władzę sądowniczą poprzez władzę ustawodawczą, poprzez władzę polityczną – dodaje polityk opozycji.

Znalezione obrazy dla zapytania wymiar sprawiedliwości

 Słuchaj całej audycji :http://www.polskieradio.pl/7/4399/Artykul/1785390,Zmiany-w-sadownictwie-Nowe-przepisy-jeszcze-przed-wakacjami

 
J. Jachnik: żyliśmy w totalnym bezprawiu od 1990 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 02 lipca 2017 12:48

Jerzy Jachnik, poseł Kukiz’15, był  dziś gościem programu w TVP Info  „Woronicza 17”.

https://www.tvp.info/33061718/j-jachnik-zylismy-w-totalnym-bezprawiu-od-1990-r

Gośćmi programu są Jan Grabiec (PO), Paweł Szefernaker (PiS), Adam Struzik (PSL), Jerzy Jachnik (Kukiz’15), Paweł Kobyliński (Nowoczesna) i Krzysztof Szczerski (Kancelaria Prezydenta).

Cały program:https://vod.tvp.pl/video/woronicza-17,02072017,32775315,02072017,32775315

 
Od 1 lipca wzrasta limit kwoty świadczenia wolnej od egzekucji komorniczej, który ma ogromne znaczenie dla tysięcy zadłużonych emerytów i rencistów. W myśl nowego brzmienia art. 141 ustawy o emeryturach i rentach z FUS, będzie on teraz wynosił co najmniej PDF Drukuj Email
sobota, 01 lipca 2017 22:01

Od 1 lipca wzrasta limit kwoty świadczenia wolnej od egzekucji komorniczej, który ma ogromne znaczenie dla tysięcy zadłużonych emerytów i rencistów.

W myśl nowego brzmienia art. 141 ustawy o emeryturach i rentach z FUS, będzie on teraz wynosił co najmniej 75 proc. minimalnej emerytury, czyli przynajmniej 750 zł brutto. Do tej pory kwota, która zostawała w kieszeni emeryta po potrąceniu wierzytelności była znacznie niższa i wynosiła tylko 50 proc. minimalnej emerytury.

http://www.rp.pl/Praca-emerytury-renty/306309983-Potracenie-dlugu-z-emerytury-wiecej-w-kieszeni-dluznika.html#ap-1

 
Egzekucja komornicza: od 1 lipca 2017 nowe kwoty wolne od potrąceń PDF Drukuj Email
sobota, 01 lipca 2017 21:58

Podpisana przez Prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja Ustawy o rentach i emeryturach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych mówi, że kwota wolna od zajęć komorniczych od 1 lipca br. będzie wynosić 75% świadczenia, nie zaś 50%, jak było do tej pory. Oznacza to, że komornicy będą mogli zająć wyłącznie 25% kwoty brutto otrzymywanej przez dłużnika z tytułu świadczenia.

http://www.rp.pl/Praca-emerytury-renty/306309950-Egzekucja-komornicza-od-1-lipca-2017-nowe-kwoty-wolne-od-potracen.html#ap-1

 
Samorządy z Kukizem - konferencja prasowa i spotkanie z mieszkańcami w Bielsku-Białej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 czerwca 2017 21:27
Dzisiaj w Bielsku-Białej konferencja prasowa i promocja kampani samorządowej 2018 : Samorządy z Kukizem. Zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe i osoby indywidualne uczciwe i chcące zmieniać swoje miasto.
 
 TVP Katowice:
 
Radio Bielsko:
 
Gazeta Region
http://www.region.info.pl/artykul,0,9804,kukiz-wchodzi-w-samorzad.html
 
 
DSC01799
 

"Nasz projekt jest otwarciem na każdego uczciwego człowieka i zaproszeniem go do współpracy w wyborach samorządowych w 2018 r. Projekt otwiera każdemu możliwość kandydowania, wbrew partiom politycznym. Na naszej stronie każdy będzie mógł zgłosić się do współpracy w samorządzie i do kandydowania na wszystkie szczeble w najbliższych wyborach samorządowych" - czytamy na stronie internetowej samorzadyzkukizem.pl.

Osoba, która chce kandydować musi wybrać z listy na jakie stanowisko aplikuje w wyborach samorządowych, następnie musi poinformować, czy chce kandydować z komitetu Kukiz'15, własnego komitetu ze wsparciem Kukiz'15, czy innego komitetu ze wsparciem Kukiz'15. Kandydat musi też podać dane osobowe, a także informacje do jakich partii i stowarzyszeń należy, bądź należał, jakie funkcje publiczne pełnił w przeszłości i obecnie, oraz w jakich wyborach startował po 1989 roku

Pod adresem https://samorzadyzkukizem.pl/ powstał specjalny serwis, na którym każdy może zgłosić swoją kandydaturę na start na wszystkie szczeble samorządu.

Formularz nie jest zbyt skomplikowany i poza danymi osobowymi trzeba podać m.in. przynależność partyjną oraz podać doświadczenie samorządowe czy kampanijne w przeszłości (jeśli kandydat/kandydatka je posiada). Można zgłaszać też swój start w wyborach na prezydenta, burmistrza lub wójta. Trzeba też złożyć m.in. oświadczenie o tym, że nie było się tajnym współpracownikiem służb PRL i nie jest się pozbawionym praw publicznych lub ubezwłasnowolnionym. Oczywiście to wszystko z zastrzeżeniem, że wysłanie zgłoszenia to tylko etap w procesie rekrutacji, a dane będą weryfikowane.

 

 
Okresowe badania psychologiczne i psychiatryczne prokuratorów i sędziów są konieczne. PDF Drukuj Email
niedziela, 25 czerwca 2017 10:33

W świetle:

1.  totalnej demencji prokuratorów w sprawie Amber Gold  

2.  kolejnej kompromitującej kradzieży  w supermarkecie przez sędzię  ze Szczecina

3. orzeczenia sądu powszechnego w sprawie wyboru Prezesa TK

 - okresowe badania psychologiczne i psychiatryczne prokuratorów, sędziów  oraz  innych funkcjonariuszy są koniecznością.

Jeśli do tego nie dojdzie nadal nie będziemy wiedzieć czy oskarżają nas prokuratorzy i sędziowie zdrowi czy  psychicznie.  Trudno jest milczeć w tej sprawie skoro 8 milionów dorosłych Polaków  jak informuje RPO ma problemy psychiczne i psychiatryczne. Zwracałem na to uwagę podczas procedowania  ustawy.

 
Bielsko-Biała - 26 czerwca 2017 - godz. 12 - Konferencja prasowa pt. Oddajmy samorządy obywatelom PDF Drukuj Email
piątek, 23 czerwca 2017 22:44

Bielsko-Biała - koło fontanny TeatruPolskiego - 26 czerwca 2017 - godz. 12 - Konferencja prasowa

 

Oddajmy samorządy obywatelom.

Zdjęcie użytkownika Jerzy Jachnik.

 

 
Założenia rządowej ustawy o spółdzielniach są błędne. PDF Drukuj Email
środa, 21 czerwca 2017 20:02

Założenia rządowej ustawy o spółdzielniach są błędne i dziwi nas fakt,czemu Pis nie chce procedować nad  projektem ustawy o Społdzielniach Mieszkaniowych autorstwa Ruchu Kukiz 15,które było konsultowane z szerokim gremium specjalistów,oraz ludzi,których dotknęli nieuczciwi prezesi Spółdzielni.Wszyscy ciężko pracowali,by nowa ustawa zmniejszała bezkarność prezesów i zarządów spółdzielni,a mieszkańcom pozwoliła tworzyć wspólnoty mieszkaniowe,proponowałiśmy również większą transparentość działań Spółdzielni.Poniżej wsytąpienia posłów: Janusza Sanockiego i Jerzego Jachnika.

 

 
Co łączy sprawę Igora Stachowiaka i Igora C. z Lublina? PDF Drukuj Email
środa, 21 czerwca 2017 19:38
Dwóch mężczyzn o tym samym imieniu, dwa przypadki użycia paralizatora, dwie głośne sprawy dotyczące przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy policji. Tylko w jednym przypadku policjanci usłyszeli zarzuty i zostali aresztowani. Sprawa Igora C., który jest ofiarą interwencji lubelskich funkcjonariuszy, pokazuje jak powinny działać organy ścigania.W obu przypadkach policja zapowiadała dokładne wyjaśnienie sprawy.Lubelskie organy ścigania potrzebowały 12 dni na postawienie zarzutów trzem policjantom.Do tej pory nikt nie usłyszał zarzutów w sprawie śmierci Igora Stachowiaka                                      Znalezione obrazy dla zapytania \policja
 
Warszawski Układ Zamknięty PDF Drukuj Email
wtorek, 20 czerwca 2017 15:46

40 tysięcy złotych za sprawę i wszystko załatwione. To nie stawki wybitnych warszawskich adwokatów z czołówek list palestry. To kwota, za którą można załatwić każdą sprawę przed pewną prokuraturą rejonową w Warszawie. W niektórych sprawach „posmarowanie” prokuratorowi wychodzi nawet taniej i szybciej niż bronienie swojej niewinności przed sądem.

Winny jest system odziedziczony po okresie komunizmu. Polska procedura karna, ale i cywilna traktuje obywatela jak najgorsze zło. Sędziowie widząc często niekompetencję prokuratorów sami wchodzą w ich buty i na siłę wyciągają proces. W ten sposób osoba, która z założenia miała wydać bezstronny wyrok sama staje się oskarżycielem. Problem jest jeszcze głębszy,  gdy do wszystkiego dodajemy powiązania personalne i kapitałowe otrzymujemy naprawdę wybuchową mieszankę.

Orzel.jpg

http://kulisy24.com/prawo-i-bezprawie/warszawski-uklad-zamkniety

 
Koniec z opłatami roamingowymi w UE. PDF Drukuj Email
wtorek, 20 czerwca 2017 14:05

Zniesienie opłat roamingowych to prawdziwy europejski sukces - napisali we wspólnym oświadczeniu przedstawiciele instytucji unijnych. Od czwartku obywatele UE podróżujący po jej terytorium będą mogli telefonować, wysyłać SMS-y i korzystać z internetu płacąc za to stawkę krajową."Unia Europejska ma zbliżać ludzi i ułatwiać im życie. Zniesienie opłat roamingowych to prawdziwy europejski sukces" - czytamy we wspólnym komunikacie przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Antonio Tajaniego, premiera Malty Josepha Muscata, w imieniu prezydencji Malty w Radzie Unii Europejskiej, oraz przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera

telefony

http://serwisy.gazetaprawna.pl/telekomunikacja/artykuly/1050889,koniec-z-oplatami-roamingowymi-w-ue.html

 
statystyki RPO: Potrzebna zmiana systemu leczenia psychiatrycznego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 czerwca 2017 21:43

Podczas konferencji w biurze RPO Bodnar przypomniał, że z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2011-2015 zakończył się fiaskiem. Wyznaczonych celów nie zrealizowały ani administracja rządowa, ani samorządy.

"Okazało się, że to, co było na początku piękną deklaracją, ze względu na brak przeznaczenia środków finansowych i brak odpowiedniej koordynacji w zasadzie nie zostało zrealizowane" - powiedział rzecznik.Z danych przytaczanych przez RPO wynika, że na różnego rodzaju problemy i zaburzenia psychiczne cierpi 8 mln obywateli Polski. Statystyki te nie uwzględniają dzieci i młodzieży - wówczas, jak szacuje Instytut Psychiatrii i Neurologii, ta liczba wzrosłaby do 12 mln.

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/konferencja-prasowa-w-biurze-rpo-4-maja-g-1200

http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/1040024,rpo-potrzebna-zmiana-systemu-leczenia-psychiatrycznego.html

zdjęcie: na krzesłach siedzi kilku mężczyzn za nimi baner z logiem RPO, pod ścianą stoi kobieta

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 153


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure