niedziela, 18 lutego 2018
VAT 2017 – więcej kar, więcej obowiązków PDF Drukuj Email
środa, 14 grudnia 2016 15:21

Nawet 100 proc. nieprawidłowo odliczonego VAT – taką sankcję może nałożyć urząd na podatnika od 1 stycznia 2017 r. Straci też on prawo do odliczenia VAT z zakwestionowanej faktury.

vat

 Cały artykuł : http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1001060,zmiany-w-vat-2017.html

 
Prokuratorzy na usługach mafii lekowej. Aptekarze i śledczy zamieszani w proceder PDF Drukuj Email
środa, 14 grudnia 2016 15:09

Mamy do czynienia ze zorganizowanymi grupami przestępczymi zajmującymi się bezprawnym obrotem lekami. Składają się one z byłych i obecnych prokuratorów, lekarzy i farmaceutów – wprost formułuje zarzuty GIF. I nie jest w swojej opinii odosobniony. Identycznie problem definiuje Ministerstwo Zdrowia.

Resort sprawiedliwości kierowany przez Zbigniewa Ziobrę sprawy do tej pory nie komentuje. Ale – jak wynika z ustaleń DGP i radia TOK FM – departament ds. przestępczości gospodarczej w Prokuraturze Krajowej już przygląda się problemowi.

Farmaceutka wywiozła z kraju leki za 30 mln zł. Sprawę umorzono

http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/1000774,wywoz-lekow-bez-konsekwencji-mafia-ma-sie-swietnie.html?utm_source=mailing&utm_medium=bezplatny&utm_campaign=12-grudnia-2016-r

 
6.12.2016 r. - gośćmi programu "W punkt " byli Jerzy Jachnik i Adam Tomczyński. PDF Drukuj Email
wtorek, 06 grudnia 2016 20:54

Dziś gośćmi Jacka Ożoga w programie "W Punkt" byli Adam Tomczyński, radca prawny, były sędzia oraz Jerzy Jachnik, poseł klubu Kukiz'15, założyciel Stowarzyszenia  Przeciw Bezprawiu.

Prawo w Polsce jest różnie stosowane. Przede wszystkim powinniśmy zacząć robić porządki w naszym wymiarze sprawiedliwości - podkreślił Jerzy Jachnik z klubu Kukiz'15.

Porządek trzeba zacząć od Polski. Zmiany struktury sądownictwa i prokuratur, zmiany kontroli, zmiany toku podejmowania decyzji w sądach i prokuratorach to najważniejsza rzecz ,która stoi przed rządem. Jeśli będziemy udawać, że w sądownictwie jest dobrze, to my Polski nie naprawimy. Konstytucji trzeba przestrzegać, ale konieczne są zmiany, by sądownictwo zbudować od nowa i liczę, że obie partie – Prawo i Sprawiedliwość i Kukiz'15 będą miały moc zmiany tego - wyraził nadzieję sędzia.

 
Sądy potrzebują uczciwości. PDF Drukuj Email
wtorek, 06 grudnia 2016 20:31

Sądy potrzebują także stosowania prawa, uczciwości i obiektywności zaś korupcja winna skutkować bezwzględnie wydaleniem z zawodu i odpowiedzialnością karną. Okres przedawnienia 25 lat.

http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/312059984-Dariusz-Zawistowski-prezes-Izby-Cywilnej-SN-Sady-potrzebuja-wizji.html#ap-5

 
Jerzy Jachnik żąda zmiany trybu pracy Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka PDF Drukuj Email
wtorek, 06 grudnia 2016 20:15

 
Poseł Jachnik negatywnie ocenia pracę ustawodawczą Sejmu RP PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 grudnia 2016 14:27

                                       okladka Kronika Beskidzka

 
Dzisiaj 19,30 - w programie Państwo w państwie z udziałem posła Janusza Sanockiego PDF Drukuj Email
niedziela, 04 grudnia 2016 15:27

Stanisław Kurek odsiaduje karę półtora roku więzenia. Powtarza, że jest niewinny. Wspierają go mieszkańcy jego małej miejscowości.

Sąd wydał surowy wyrok, choć w sprawie mnożą się pytania i wątpliwości. Pięć osób z rodziny pana Stanisława zeznało, że mężczyzna był z nimi w domu. Na miejscu zdarzenia znaleziono odcisk buta, ale rozmiar był większy od tego, który nosi pan Stanisław. Pies policyjny nie zaprowadził funkcjonariuszy do gospodarstwa bohatera naszego reportażu, a zupełnie gdzie indziej. Sąd nie przeprowadził eksperymentu procesowego, żeby odtworzyć przebieg wydarzeń. Więcej dzisiaj.

 
 
Zapraszamy PDF Drukuj Email
piątek, 25 listopada 2016 09:32
Zdjęcie użytkownika KUKIZ - Powiat Cieszyn.
 
Wręczenie aktu łaski w SA w Warszawie za rzekome zakłócanie pracy komisji wyborczej PDF Drukuj Email
piątek, 25 listopada 2016 08:42

 
Dzisiaj 22.11.2016 spotkaliśmy się z więźniem politycznym Zygmuntem Miernikiem PDF Drukuj Email
wtorek, 22 listopada 2016 23:27

Dzisiaj 22.11.2016 r. spotkaliśmy się w z-dzie karnym w Wojkowicach z więźnioem politycznym Zygmuntem Miernikiem. Jest twardy ale myślę, że zmęczony. To co dzisiaj opowiedział nam Zygmunt o wielokrotnym zastraszaniu go, przebijaniu opon w samochodzie przy powrocie z Grudziądza wieje grozą. Przyszedł czas, że Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i RPO musi zajmować się sprawami polskiego bezprawia a nie 10 razy bezprzedmiotowo  obradować o TK.

 
„Dzisiaj 22.11.2016 r. spotkaliśmy się w Z-dzie karnym w Wojkowicach z więźnioem politycznym Zygmuntem Miernikiem. Jest twardy ale myślę, że zmęczony.”

 

 
 
Panie ministrze P. Jaki - wzywamy Pana do rozliczenia sędziów i prokuratorów i to bez wyjątku !!!. Polecamy Bielsko - Białą. PDF Drukuj Email
wtorek, 22 listopada 2016 23:23

Szkoda, że minister P. Jaki nie słuchał jak od samego początku tej kadencji sejmu z Pawłem Kukizem i Januszem Sanockim proponowaliśmy społeczną kontrolę wymiaru sprawiedliwości i prokuratury. Prokuratura to nie święta krowa. Co jest warta widać po przesłuchaniach Amber Gold.

 

 

 
Tak oceniłem sejm 22.06.2016 r. Niestety jest bez zmian. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 listopada 2016 17:22

 
Najwyższy czas na dokonanie radykalnej reformy wymiaru sprawiedliwości. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 listopada 2016 12:22

Jeszcze raz przypominamy i uważamy, że jest najwyższy czas na dokonanie radykalnej reformy wymiaru sprawiedliwości.

Oprócz wprowadzenia wybieralności sędziów – zgodnie z art. 4 Konstytucji - koniecznym jest także: 
- Wydłużenia do 25 lat okresu przedawnienia dla wszystkich funkcjonariuszy publicznych w tym sędziów i prokuratorów 
- obligatoryjnego nagrywania, przesłuchań w prokuraturach, posiedzeń i rozpraw jeśli życzy sobie tego któraś ze stron;
- okresowych badań psychologiczno – psychiatrycznych wszystkich funkcjonariuszy publicznych w tym sędziów;
- uspołecznienia wybieralności sędziów poprzez dokonywanie wyboru przez przedstawicieli społeczeństwa (Narodu) a także ujawnianie nazwisk kandydatów na stronach internetowych sądów i KRS wraz z przyjmowaniem opinii społeczeństwa w zakresie wydawanych orzeczeń ;
- zmiany w organizacji Sądu Najwyższego w tym merytorycznego rozpoznawania kasacji cywilnych i karnych;
- wprowadzenie w praktyce zawiadamianie sędziów do prokuratur o składaniu fałszywych zeznań przez świadków, których  znaczna część trudni się zeznaniami na zamówienie;
Janusz Sanocki – poseł na Sejm RP
Jerzy Jachnik – poseł na Sejm RP

 
A ja mam swoją konstytucję przedsiębiorczości. PDF Drukuj Email
niedziela, 20 listopada 2016 21:46
A ja mam swoją konstytucję dla przedsiębiorców.  Nie zgadzam się z:
1.wykreślniem  z rejestru VAT bez wiedzy podatnika,
2.pokrywanie po połowie VAT przez uczciwego podatnika i oszusta - słupa 25 lat za karuzelę podatkową o wartości faktur powyżej 5 mln. zł. z udziałem świadka koronnego. 

Jeśli tak będzie nadal wyglądało przyjazne państwo dla przedsiębiorców to pytam po co nam konstytucja przedsiębiorcy, skoro firmy będą rejestrować się za granicą.
 
 
Sądy dały ciała przy reprywatyzacji? Są sędziowie, jest afera PDF Drukuj Email
wtorek, 15 listopada 2016 14:04

Sądy dały ciała przy reprywatyzacji? Są sędziowie jest afera.

Historię opowiedział nam adwokat, który instruował sędziego. Podkreśla, że jego zdaniem roszczenie spadkobierców po właścicielu nieruchomości było jak najbardziej zasadne. I dodaje, że wielokrotnie na sali sądowej spotkał się z prośbą sądu o wyjaśnienie pewnych zagadnień reprywatyzacyjnych. W tym przypadku jednak po raz pierwszy odniósł wrażenie, że sąd nie tyle chce poznać stanowisko strony, ile chce się dowiedzieć, jak ma orzec. – Nic dziwnego. To był młody sędzia, a ja od 15 lat zajmuję się sprawami reprywatyzacyjnymi. Ktoś sędziego musi nauczyć dobrego orzekania. Traf chciał, że uczyniłem to ja – mówi adwokat.

Kamienice w Warszawie

Całośc artykułu tutaj :http://nieruchomosci.dziennik.pl/news/artykuly/534388,sa-sedziowie-jest-afera-reprywatyzacyjna-nieruchomosci-pieniadze.html

 
11 listopada - Święto Niepodległości - miłego dnia. PDF Drukuj Email
piątek, 11 listopada 2016 11:55

pobrane

 
Monteskiuszowski trójpodział władzy to lipa PDF Drukuj Email
piątek, 11 listopada 2016 11:53

Monteskiuszowski trójpodział władzy to lipa. Tak naprawdę znaczenie ma tylko jedna władza, nie wiedzieć czemu zwana trzecią.

Oto dowód:

Pierwszy trafiony tortem w III RP był Adam Słomka. Wtedy jeszcze poseł. Ktoś w ten sposób manifestował swoją wrogość wobec KPN i głoszonych postulatów niepodległościowych. Sprawca, zwany przez ówczesne media protestującym, nie był nawet zatrzymany.

Drugi to ś. p. Lech Kaczyński. W czasie „protestu tortowego” prezydent Warszawy. 2 czerwca 2004 roku został trafiony jagodowym tortem prosto w twarz.

 

 Więcej: http://pressmania.pl/?p=35870

 
Odpowiedzialność solidarna za wyłudzenia VAT, jest niezgodna z konstytucją. PDF Drukuj Email
piątek, 04 listopada 2016 13:53

Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług (druk nr 965) Wypowiedź Jerzego Jachnika w imieniu Klubu Kukiz 15.(Wypowiedz z dnia 4.11.2016)

Wprowadzenie odpowiedzialności solidarnej za wyłudzenia VAT jest niezgodne z art.42 Konstytucji Rezeczpospolitej Polski.

 
Tego nie da się opisać to trzeba obejrzeć ! PDF Drukuj Email
środa, 02 listopada 2016 00:02
Przed wami wstrząsające zeznania świadków na procesie Adama Umera. W 1994 powstał film dokumentalny pt. Humer i inni w reżyserii Aliny Czerniakowskiej,  dotyczący procesu Adama Humera
 
 
 
Znajdź swojego posła i senatora - zagłosuj PDF Drukuj Email
poniedziałek, 31 października 2016 22:40

Znajdź swojego posła i senatora - zagłosuj - kliknij link:

http://www.parlamentarny.pl/

 
Trybunał wróci jeszcze w tym tygodniu. To już pewne

 
Jerzy Jachnik -Sejmowa Komisja Petycji - koszty komornicze PDF Drukuj Email
poniedziałek, 31 października 2016 10:42

Jerzy Jachnik na Sejmowej Komisji Petycji -Komornicy, ich zarobki, koszty VAT. To jest przykład jak trudno walczy się w sejmie z oczywistą, oczywistością.

 

 

 
Jerzy Jachnik - po roku w sejmie . Wyprodukowaliśmy 13 000 stron ustaw. !!! Sejm jest chory. PDF Drukuj Email
niedziela, 30 października 2016 11:20

Znalezione obrazy dla zapytania Jerzy JachnikA ja po roku w sejmie z innej beczki. Przeczytajcie i przemyślcie co piszę. Bo w takim sejmie nic się nie zmieni. Ważne jest jedno: szliśmy jako antysystemowcy. A co robimy ? Tak jak oni wszyscy produkujemy kolejne projekty ustaw. Co gorsze one i tak nic nie dają – bo nie puści ich partia rządząca. Złożono także kilkanaście tysięcy interpelacji !!!. A czy jakieś niepotrzebne ustawy zlikwidowaliśmy ? Czy uprościliśmy prawo ? Czy tworzymy coś dla ułatwienia przedsiębiorczości ? NIE !!! . Dlaczego ?

Bo daliśmy się wkręcić w ten sejmowy cyrk. W sejmie rządzi wyłącznie arytmetyka a nie dobro państwa, ludzi, racja, pomysł itd. Sejm RP to chora instytucja bo chory jest regulamin sejmu. A tego nikt nie chce zmienić bez względu skąd jest i kogo reprezentuje. Niestety także my. Powstawanie ustaw, ich procedowanie i uchwalanie to czysta fikcja. Ustaw w rzeczywistości nie tworzy władza ustawodawcza a władza wykonawcza. To rząd pod siebie produkuje potrzebne mu dla swojej polityki potrzebne ustawy, które przepycha kolanem przez sejm jako projekty sejmowe, bez względu na to jakie jest stanowisko posłów opozycji.

Pierwsze czytania ustawy ( najważniejsze co do istoty poznania intencji projektu), czytane są przy pustej sali obrad (po 5 albo 10 minut dla każdego klubu) , bo posłowie są na komisjach i pokrzyczą ewentualnie powalczą bez skutku o jej zmiany , ale i tak naprawdę tracą czas bo partia rządząca i tak wszystko przegłosuje mając większość w każdej komisji. Drugie i trzecie czytanie to kontynuacja fikcji. Ma jedyny cel: niech się posłowie reklamują. Na to wyłącznie regulamin sejmu im pozwala. Niech czytają z tabletów przygotowane w klubach wcześniej pytania. Wielu z nich nie wie nawet co czyta a jednak na mównicę wytrwale biega. Często zadają bezmyślnie wielokrotnie te same pytania - bo sami na sali obrad nie potrafią nic wymyśleć a jak już wymyślą to nie mogą ich zadać bo lista pytających jest zamknięta. I tak od lat funkcjonuje sejmowa pseudo-demokracja. To istny cyrk.

To wielokrotne latanie na sejmową mównicę nie ma nic wspólnego z legislacją a służy wyłącznie nabijaniu licznika tzw. aktywności poselskiej potrzebnej do reklamy w następnych wyborach. Na koniec masowe głosowania według ściągawek – na których nikt nie wie ile faktycznie ustaw lobbowanych głosujemy a co gorsze jak je głosujemy. W 2016 r. wyprodukowaliśmy w sejmie RP około 13 000 kart ustaw. Taka sytuacja trwa w sposób narastający od 1990 roku i dotyczy wszystkich bez wyjątku !!! Wierzcie mi, że gdy by sejm zamknięto społeczeństwo nawet by tego nie zauważyło. 
Dlaczego my jako posłowie milczymy. Dlaczego nie krzyczymy, że sejm to fikcja która trwa od 26 lat i dlatego mamy prawo jakie mamy. 


Jedyne co może zmienić ten chory układ w sejmie to:


1. rozdział władzy wykonawczej od ustawodawczej ( minister nie może być posłem ) 
2. JOW-y jednokadencyjne z podkreśleniem jednokadencyjne. Wybory w małych okręgach. Po kadencji powrót do okręgu i dopiero po przerwie minimum jednej kadencji można kandydować na kolejną. Nic mniej nie wystarczy aby rozbić ten zgniły układ. Czemu tak twierdzę ? Ano temu, że po roku kadencji w sejmie 90% posłów myśli już o następnej kadencji i następnej. Dobro obywateli i dobro państwa niewiele ich interesuje. Myślą jedynie o tym jak medialnie dobrze wypaść, jak nabić licznik tzw. aktywności poselskiej a przede wszystkim jak podlizać się szefowi partii - bo to gwarantuje jedynkę na liście.

 
Jerzy Jachnik w programie Gość poranka w TVP Info. PDF Drukuj Email
czwartek, 27 października 2016 16:06

Poseł Jerzy Jachnik: "Jaką odpowiedzialność powinni ponieść sędziowie ws. afery reprywatyzacyjnej? Sędziowie są w Polsce bezkarni! Powinno się sprawdzić wszystkich sędziów i prokuratorów w Polsce za jaką cenę i w jaki sposób zdobyli mieszkania. Czemu mielibyśmy ich nie sprawdzać? Wszyscy muszą być równi wobec prawa - sędziowie i prokuratorzy również!" 

 Cała rozmowa:

http://www.tvp.info/27500963/27102016-1015

 

 
Ministerstwo Sprawiedliwości nadal chce samooskarżania w sprawach o wykroczeń. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 października 2016 16:53

W dniu 21.10.2016 r. Jerzy Jachnik przedstawił w sejmie projekt zmiany absurdalnego przepisu samooskarżania siebie lub osoby najbliższej zawartej w art. 41 par. 1 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Wszystkie kluby projekt poparły. Jedynym sprzeciwiającym było ministerstwo sprawiedliwości. Druk 815.

cz.1

cz.2 

 
30 milionowy oszust nadal na wolności a Minister Sprawiedliwości grozi: 25 lat pozbawienia wolności dla przedsiębiorców PDF Drukuj Email
niedziela, 23 października 2016 17:33

Jerzy Jachnik : Uwaga na druk 888 - nawet 25 lat za przestępstwa podatkowe. Takie kary nie dla wszytskich. Nie dotyczą wielomilionowego oszusta VAT, pralni pieniędzy z Bielska, kliniki w Żorach i bezkarnego prokuratora z Bielska.

Do tej pory przedsiębiorcy traktowani byli jak psy. Teraz kiedy wejdzie nowy KK będa traktowani jak zabite psy - nie mylić z przestępcami a nie przedsiębiorcami.
Jesteśmy za zdecydowanym i sprawnym karaniem oszustów podatkowych, ale nie zaakceptujemy sytuacji w której ścigani są przedsiębiorcy uczciwi tylko dlatego, że kupili lub sprzedali towar firmom słupom (o czym nie wiedzieli), lub przypadkowo zostali wplątani w karuzelę podatkową. 
Przedsiębiorca może sprawdzić swojego kontrahenta tylko w KRS lub rejestrze przedsiębiorców. To Urzędy skarbowe lub Urzędy celne winny na bieżąco dbać o aktualną informację w KRS wpisując do niego ostrzeżenia. Przedsiębiorca nie ma możliwości sprawdzania kontrahenta - szczególnie przy ochronie danych osobowych. 
Często ściąga on towar z drugiego końca Polski i to przez internet. Sprawdza więc swojego kontrahenta w KRS. Reszta winna należeć do organów ścigania. Tymczasem sytuacja była i będzie odwrotna. 
Karać będzie się podatnika który jest uczciwym płatnikiem podatku a w sytuacji kiedy już zdarzy się, że organy ścigania czy organy skarbowe znajdą firmę słupa ten idzie na współpracę obciążając fikcyjnie firmę uczciwą. Finał: oszust wychodzi na wolność a uczciwy przedsiębiorca ląduje w areszcie.

 
Skandal -Sąd Rejonowy w Częstochowie odmawia nagrań rozpraw spraw cywilnych PDF Drukuj Email
niedziela, 23 października 2016 16:42

Prezes Sądu Rejonowego w Częstochowie pan Tomasz Przesłański na skargę Stowarzyszenia do Ministra Sprawiedliwości udziela Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu skandalkicznej odpowiedzi, iż w Częctochowie nie nagrywa się spraw cywilnych bowiem częstochowski sąd nie stać na zakup magnetofonu cyfrowego za 400 zł.Oczywiście żartujemy, a tylko pokazujemy sposób jak Sądy w Poslce panicznie obawiają sie nagrywania wykorzystując do tego przepis artykułu 157 KPC.

20161023 173526

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 148


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure