piątek, 20 października 2017
Podatkowy POPiS: Posłowie pomogli firmom i… wyłudzaczom VAT PDF Drukuj Email
wtorek, 29 sierpnia 2017 19:15

Już w 2006 r. rząd PiS–LPR–Samoobrona proponował przepisy, które później przyczyniły się do rozszczelnienia systemu finansowego. Ostatecznie zmiany przyjęto za rządów PO, ale głosami wszystkich partii w Sejmie.

– Jak to się stało, że w 2008 i 2009 r. zniknęła sankcja w VAT, czyli 30-procentowa kara za niepłacenie podatków? – pytał niedawno na antenie TVP wiceminister finansów Leszek Skiba, sugerując, że warto przyjrzeć się sprawie. I rozliczyć z niej polityków, którzy wówczas kierowali państwem.Okazuje się, że projekt ustawy, który zakładał taki ruch, powstał już w rządzie PiS–LPR–Samoobrona. Posłom został oficjalnie przedstawiony w 2006 r., ale ostatecznie nie udało się go uchwalić przez przyspieszone wybory.

Po zmianie władzy temat niemal natychmiast podjęła ekipa PO–PSL. W sumie likwidację sankcji zakładał nie tylko projekt rządowy, lecz także zgłoszone niezależnie od niego inicjatywy posłów z PO, PiS czy komisji Przyjazne Państwo, zwanej komisją Janusza Palikota. Ostatecznie sankcja zniknęły z ustawy, a jej uchylenie poparli wszyscy posłowie, niezależnie od szyldu partyjnego. W tym Beata Szydło.Eksperci, z którymi rozmawialiśmy, wskazują, że likwidacja sankcji w VAT nie była istotna dla przestępców organizujących karuzele vatowskie. Ośmieliła za to osoby, które zajmowały się procederem wystawiania pustych faktur, i w ten sposób uszczuplała dochody państwa o miliardy złotych.

Trybunał wydał wyrok już po uchyleniu sankcji VAT i nie dopatrzył się w takim rozwiązaniu braku zgodności z prawem unijnym. Podkreślił, że dyrektywa VAT pozwala państwom członkowskim nakładać obowiązki, które uznają za konieczne do prawidłowego naliczenia i pobrania podatku oraz uniknięcia oszustw podatkowych. Trudno powiedzieć, czy uchylenie sankcji VAT ośmieliło wyłudzenia VAT przez zorganizowane grupy przestępcze. Uważam, że raczej nie. Oszuści nie przejmują się sankcjami nakładanymi na słupy czy przedsiębiorców wykorzystanych do popełnienia oszustwa. Sankcja VAT bardziej przeciwdziała „optymalizowaniu” podatków przy użyciu pustych faktur. 

Pierwszy rząd PiS z premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem chciał znosić sankcje, ale nie zdążył. Drugi rząd PiS z premier Beatą Szydło zdecydował się na przywrócenie i zaostrzenie VAT-owskich sankcji

Całość: kliknij tutaj.

 
Szefowie spółdzielni mieszkaniowych z Sosnowca i Czeladzi oskarżeni o korupcję PDF Drukuj Email
wtorek, 29 sierpnia 2017 19:06

Latali na Kubę, Teneryfę i do Kenii. Trzech członków zarządu spółdzielni mieszkaniowych z Sosnowca i Czeladzi usłyszało zarzuty korupcyjne. W zamian za preferowanie w trakcie remontów realizowanych przez spółdzielnie artykułów jednej z firm, latali na egzotyczne wycieczki.

Śledztwo w sprawie korupcji w spółdzielniach mieszkaniowych w woj. śląskim trwało kilka miesięcy. Sprawa, oprócz członków zarządu spółdzielni w Sosnowcu i Czeladzi, dotyczy także osób z Chorzowa i Katowic. Prokuratura zarzuca łącznie ośmiu osobom popełnienie 35 przestępstw i dotyczy lat 2009-13.

– Osoby z zarządu, wspomnianych spółdzielni mieszkaniowych, przyjmowały łapówki w postaci wycieczek zagranicznych do egzotycznych krajów w zamian za preferowanie systemu chemii budowlanej w prowadzonych remontach. Korumpowali ich przedstawiciele zagranicznej firmy, która ma swój oddział na Śląsku – mówi Marta Zawada-Dybek, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Osoba z zarządu jednej ze spółdzielni mieszkaniowej w Sosnowcu usłyszała trzy zarzuty.- Pierwszy z nich dotyczy przyjęcia korzyści majątkowej w postaci wyjazdu na Kubę, który był wart 7,3 tys. zł. Dwa pozostałe dotyczą wyjazdów krajowych – mówi rzeczniczka prokuratury.

Pieniądze - fot. Pixabay

http://twojezaglebie.pl/szefowie-spoldzielni-mieszkaniowych-oskarzeni-o-korupcje/

 
Orange sprzedało mieszkania z lokatorami. Widmo bezdomności na starość PDF Drukuj Email
wtorek, 29 sierpnia 2017 19:03
Firma Orange Polska sprzedała mieszkania na warszawskiej Pradze-Południe pięciu prywatnym spółkom. "I tak was stąd wykurzymy" - usłyszała od nowego właściciela jedna z lokatorek.

– Co ja mogę pani powiedzieć? Chcą się nas pozbyć. Człowiek trzęsie się, jak tylko usłyszy pukanie, bo to mogą być oni – mówi starszy pan, nieufnie uchylając drzwi. Nowi właściciele lokalu odwiedzili go do tej pory dwa razy. Oświadczyli, że 1?listopada w mieszkaniu, które wynajmuje, zostanie podniesiony czynsz. Trzykrotnie.

Lokatorzy bloku przy Waszyngtona 96. Budynek powstał w latach 60. z funduszy socjalnych Polskiej Poczty, Telegrafu i Telefonu

Całość:http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/

 
Pokrzywdzeni świeczkowicze na czele z sędzią SO Sablikiem w Bielsku-Białej nadal płaczą za swoim bezprawiem PDF Drukuj Email
wtorek, 15 sierpnia 2017 17:50

Bielskiego kabaretu ciąg dalszy:

 

Świeczki SO

Chcecie zobaczyć 23 zdjęcia więcej komediantów przez sądek Okregowym w Bielsku-Białej ?

Kliknijcie:

http://wiadomosci.bielsko.info/14111-kolejna-obywatelska-sroda-pod-sadem-okregowym-bielsko-biala

 

 
SN: Dobra wiadomość dla dłużników. Komornik nie doliczy VAT. sygn. akt Uchwała 7 sędziów sygn. - III CZP 97/16 PDF Drukuj Email
piątek, 11 sierpnia 2017 13:36

Komornicy nie mogą doliczać podatku do opłat egzekucyjnych – stwierdził Sąd Najwyższy podejmując uchwałę w składzie siedmiu sędziów. Orzeczenie ma ogromne znaczenie dla dłużników, którzy nie będą obarczani dodatkowymi kosztami, ale też i komorników, którzy podatek będą musieli zapłacić z własnej kieszeni.Komornicy nie mogą doliczać podatku do opłat egzekucyjnych – stwierdził Sąd Najwyższy podejmując uchwałę w sprawie siedmiu sędziów. Orzeczenie ma ogromne znaczenie dla dłużników, którzy nie będą obarczani dodatkowymi kosztami, ale też i komorników, którzy podatek będą musieli zapłacić z własnej kieszeni.

prawo, przepisy, sąd, wyrok, orzeczenie

Caość artykułu:kliknij tutaj.

 
Wszystko co musicie wiedzieć o ustawie o ustroju sądów powszechnych. Jak jest i jak ma być PDF Drukuj Email
piątek, 11 sierpnia 2017 13:33

To ustawa będąca swoistą konstytucją dla sądów rejonowych, okręgowych i apelacyjnych (sądy wojskowe, administracyjne czy Sąd Najwyższy działają na podstawie innych przepisów). Ustawa określa, jak sądy są zorganizowane, finansowane, kto nimi kieruje, a kto czuwa nad tym, by cała machina działała sprawnie. Bo sądy, choć niezależne, nie są zawieszone w próżni. Merytoryczny nadzór sprawuje nad nimi Sąd Najwyższy (czyli, mówiąc obrazowo, dba o jakość wydawanych orzeczeń), a administracyjny – minister sprawiedliwości (tzn. dogląda warunków pracy i sposobu zarządzania jednostkami). W tym drugim przypadku wbrew pozorom nie chodzi tylko o zapewnianie sądom odpowiedniej liczby biurek w wyremontowanych budynkach czy właściwej obsady w sekretariatach. Środowisko sędziowskie od lat przekonywało, że ministerialny nadzór to fortel, za pomocą którego politycy mogą wywierać wpływ na to, jak orzekają sędziowie. Bo mając władzę decydowania o podziale pieniędzy czy kontrolowania sądowych statystyk, stają przed pokusą uzależnienia od siebie prezesów sądów o giętkim kręgosłupie. Takich, których symbolem stał się sędzia Milewski. Dlatego też sędziowskie stowarzyszenia opowiadały się za tym, aby nadzór administracyjny nad sądami powszechnymi przejął SN. Ale kolejni szefowie resortu sprawiedliwości nigdy nie zamierzali w tej kwestii ustąpić. Wręcz przeciwnie, raczej sami dążyli do rozszerzenia swojej kontroli nad sądownictwem.

prawo, Temida, sąd, wyrok, orzeczenie, sądownictwo

Całość:kliknij tutaj

 
Samorządy z Kukizem. I ty możesz zostać radnym, burmistrzem, prezydentem. PDF Drukuj Email
sobota, 05 sierpnia 2017 14:05
 
 
 
Rokita o sądowictwie i zachowaniu UE. PDF Drukuj Email
wtorek, 01 sierpnia 2017 08:09

"Zbigniew Ziobro ma istotne powody, żeby mówić z niechęcią o poczynaniach prezydenta Dudy "

 

https://fakty.tvn24.pl/fakty-z-zagranicy,61/jan-rokita-w-faktach-z-zagranicy,761227.html

 
Wotum nieufości dla min. Ziobry jest koniecznością. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 31 lipca 2017 23:37
Zbigniew Ziobro:"Na Dudę głosowano, bo sądzono, że jest moim zastępcą w ministerstwie sprawiedliwości".
Myślę, że w obecnej sytuacji konieczny jest wniosek o wotum nieufności dla min. Ziobry. Nie godzę się na to aby min.Ziobro nominował sędziów sądów rejonowych, sędziów SN czy sędziów KRS a jego prokuratorzy ukrywali wielomilionowych oszustów. Nie chcę prokuratury która nie ściga rzeczywistych przestępców a szuka haków na nie istniejących. Nie godzę się na to aby prokurator równał się sędziemu. Przeżyłem to w komunie - kiedy prokurator siedział za stołem sędziowskim z sędziami. Jak mi się zdaje min. Ziobro nie wie, że sędzia to organ wymiaru sprawiedliwości a prokurator to organ ścigania tak jak policja !!!.
Chcę radykalnej reformy sądownictwa, która naprawi 20 letni bandytyzm orzeczniczy sądów !!! Nie chcę i nigdy nie zaakceptuję sądów Uni Wolności a obecnie Solidarnej Polski.
 
 
 
Jerzy Jachnik z Kukiz’15: Reforma wymiaru sprawiedliwości powinna polegać na jego uspołecznieniu -Cieszyn -27.07.2017 PDF Drukuj Email
czwartek, 27 lipca 2017 17:32

Dzień 30. z 80 / Cieszyn / Poranek WNET – Na czym ma polegać owo uspołecznienie sądownictwa? Jak powinien przebiegać proces dyscyplinarny sędziów? Czy prokurator może być dobrym sędzią?

W Poranku WNET z Cieszyna Antoni Opaliński rozmawiał z posłem Jerzym Jachnikiem z klubu Kukiz’15. Głównym tematem była reforma wymiaru sprawiedliwości i sytuacja polityczna powstała po zawetowaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę dwóch z trzech ustaw, za pomocą których koalicja rządząca zamierzała przebudować system sądowniczy w Polsce.

Gość Radia WNET uważa, że w żadnym wypadku reforma wymiaru sprawiedliwości nie powinna zostać zaniechana. Klub Kukiz’15 liczy, że do zapowiedzianych przez prezydenta konsultacji przy tworzeniu nowych ustaw zaproszone zostaną różne organizacje społeczne.

Całość kliknij.

 
Paweł Kukiz; Platformiarze spazmów dostają, że im "Pucz - Reaktywacja" nie wyszedł PDF Drukuj Email
środa, 26 lipca 2017 10:46

Mają pretensje, że mimo ich wielokrotnych namów nie wyszedłem z nimi na ulicę podburzać ludzi przeciw dzisiejszej władzy.

Spoko. Obiecuję Wam, POwcy, że wyjdę. Kiedy? Wtedy, gdy ludzie upomną się o przyspieszenie rozliczenia Waszych "rządów". 

 

Modlić się codziennie za Kaczyńskiego powinniście, bo gdybym to ja miał władzę to Nowakowi w życiu nie udałoby się uciec na Ukrainę a wielu z Was byłoby już w Sztumie.

Wyszliście na ulice by bronić układu, zostawić wszystko "po staremu", zostawić SWOJE sądy, które zagwarantują Wam "niezawisłość" :-) 
Trudno jest dziś wytłumaczyć ludziom biorącym udział w protestach, że choć MAJĄ RACJĘ sprzeciwiając się ustawie dającej Ziobrze pozycję niewyobrażalną w państwie demokratycznym, to jednocześnie swoimi protestami budują Wam drogę do powrotu do władzy i opowiadają się za pozostawieniem starych "porządków". A nie byłoby większej dla Polski tragedii niż Wasz powrót i stare "porządki".
Wierzę, że w ciągu dwóch miesięcy Panu Prezydentowi uda się poprawić ustawy o sądach. Że to On przejmie kompetencje Ziobry, że do Izby Dyscyplinarnej SN uda się wprowadzić czynnik BEZPOŚREDNIEJ kontroli obywatelskiej.
Wierzę, że Pan Prezydent wprowadzi takie poprawki aby w sposób rzeczywisty nad sądami kontrolę sprawowali Obywatele a nie PARTIA polityczna.
Nie zmarnujcie wakacji Platformiarze, bo za dwa miesiące Prezydent podpisze uporządkowaną już ustawę cywilizującą sądy odbierając Wam tym samym ostatnią nadzieję na bezkarność i "polityczne" (czytaj "jumackie") plany.
Jeśli jednak z jakichkolwiek przyczyn zostanie "po staremu" to obiecuję Wam - wyjdę na ulice i będę na niej aż do tej pory póki wielu z Was nie zobaczę za kratami. Choćbym sam miał do puszki trafić.
Dobrego Dnia, maderowcy u Sowy pasione :-)

Polecam; www.wp.pl

 
Protesty pod Sądem Okręgowym w Bielsku-Białej PDF Drukuj Email
środa, 26 lipca 2017 00:33

Spontaniczne protesty w kraju bezprawia to jakiś żart. .Popatrzcie kto protestuje i je organizuje.  To najbardziej pokrzywdzeni w tym mieści !!! . Przewodniczący Rady Miasta - przyszły kandydat na Prezydenta Miasta BB z PO  i jego prawa ręka radny Bielska - Białej  oraz niewidoczna na zdjęciu wielka europosłanka Staniszewska. Sama Unia Wolności. Nie widzę  Okrzesika oraz  Suchonia.  Ale on jest wytłumaczony bo robi  za ochroniarza   Rysia Petru w Warszawie.

.

Zdjęcie użytkownika Jerzy Jachnik.
 
 
 
 
 
Eksperci ministra Zbigniewa Ziobry bez konkursu. Wielu nie spełnia wymogów!! PDF Drukuj Email
wtorek, 25 lipca 2017 13:02

Resort ministra Zbigniewa Ziobry zatrudnił ekspertów niespełniających ustawowych wymagań, żaden z nich nie został zatrudniony w ramach otwartego konkursu, a ponadto doszło do nadużyć przy wypłatach premii. To nie koniec listy nieprawidłowości, które ujawniła kontrola NIK. Do jej szczegółów dotarła "Rzeczpospolita".

"Rzeczpospolita" publikuje dzisiaj ustalenia kontrolerów NIK, analizujący szczegóły zatrudniania w ministerstwie sprawiedliwości dodatkowych ekspertów. Według dziennikarzy, na 22 ekspertów zatrudnionych w ubiegłym roku, 13 z nich nie spełniało ustawowego wymogu trzyletniego stażu pracy. W trzech przypadkach podania o obejście owego wymogu nie zawierały żadnego uzasadnienia, a dwóch ekspertów Departamentu Legislacyjnego nie posiadało żadnego stażu pracy.

Umowy o pracę z ekspertami zawierał dyrektor generalny Radosław Płucisz, na wniosek dyrektorów odpowiednich biur i departamentów. Również on, na ich wniosek, przyznawał dodatki specjalne oraz zwalniał ze spełniania wymogu stażu pracy. Jest to możliwe w uzasadnionych przypadkach, jednak przy zatrudnieniu trzech osób pisma o skróceniu wymogu stażu pracy nie zawierały żadnego uzasadnienia. Np. dwóch z trzech ekspertów zatrudnionych w Departamencie Legislacyjnym Ministerstwa Sprawiedliwości nie posiadało żadnego stażu pracy, a jedynie praktyki w kancelariach prawnych, sądach i prokuraturze.

 Czy resort Ziobry miał prawo zatrudnić ekspertów bez konkursu? Nie.

Czytaj całość: kliknij tutaj.

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

 
Prezydent zawetował dwie ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 lipca 2017 11:05

Dziękujemy Panu Prezydentowi!!!

 

Zdjęcie użytkownika Pawel Kukiz.

 

Pokazał dziś, że jest Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, a nie politykiem PiSu. To wielka szansa na uzdrowienie polskiej polityki, na rzetelną, merytoryczną debatę i reformy naszego państwa. 
Kukiz’15 deklaruje gotowość intensywnej współpracy nad prawdziwą, głęboką reformą sądów. Taką reformę trzeba opracować jak najszybciej z udziałem społeczeństwa obywatelskiego, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości, środowisk akademickich, prawniczych.

Dziękujemy wszystkim osobom (NIEPOWIĄZANYM PARTYJNYM interesem PONowoczesnych) protestującym przeciw ustawom PiS! 
Te ustawy nic by obywatelom nie dały, a prowadziły tylko do partyjnego zawłaszczenia sądów.
Potępiamy sposób procedowania ustaw przez PiS i skandaliczne zachowanie w Sejmie opozycji totalno-histerycznej. 
Kukiz’15 jako jedyna siła podjęła spokojny, merytoryczny dialog z Prezydentem i bardzo cieszymy się,że uwzględnił również nasze sugestie.

 
TVP INFO Woronicza 17 - o Sądzie Najwyższym z udziałem Jerzego Jachnika - 23.07.2017 r. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 lipca 2017 12:35

 
Żeby się sędziom chciało chcieć - co prof. Rzepliński mówił o sądownictwie w 2004 r. Całkowicie się z nim zgadzamy. Czemu zmienił zdanie ? PDF Drukuj Email
niedziela, 23 lipca 2017 20:00
Prosimy wszystkich o rozpowszechnianiu tego artykułu. Trzeba demaskować krętactwa naszych profesorów prawników.
 
 
 
 
                                            5
 
 
 
Apelujemy by Organizacje społeczne takie jak Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu mogły brać czynny udział w reformach sądownictwa. PDF Drukuj Email
czwartek, 20 lipca 2017 16:27

Paweł Kukiz: To nie jest reforma, to jest zmiana partyjna.Nie ma tu wymiaru społecznego,a my chcemy przywrócić sądy obywatelom!! Jeśli Kukiz 15 zostanie poproszony o udział   w reformie sądownictwa, to Kukiz 15 poprosi Prezydenta RP by wspólnie  z takimi organizacjami jak: Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu, Lex, Wydziałami Prawa Uniwersytetów i innych stowarzyszeń, pomogły wskazać kandydatów na sędziów KRS.

Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu założone przez Jerzego Jachnika  a obecnie pod moimi skromnymi sterami, może doczeka się udziału w reformie sądownictwa. Zapraszamy do współpracy wszystkie organizacje pozarządowe zajmujące się obroną praw człowieka i osobami poszkodowanymi przez Instytucje Publiczne. Paweł Kukiz powiedział,że obecna reforma to żadna reforma tylko zamiana partyjna.Oglądnijcie koniecznie Pawła,który mówi,że w prawdziwej reformie wymiaru sądownictwa musi zostać dopuszczony głos obywateli!

 
Jerzy Jachnik Nie można w ten sposób zmieniać wymiaru sprawiedliwości. PDF Drukuj Email
wtorek, 18 lipca 2017 18:17

W Sejmie trwa debata dotycząca złożonego przez Prawo i Sprawiedliwość projektu zmian w funkcjonowaniu Sądu Najwyższego. W Rozmowie PR24 komentarz Marcina Horały (PiS), Michała Szczerby (PO), Jerzego Jachnika (Kukiz’15) i Piotra Zgorzelskiego (PSL).

– Dużo trzeba zmienić w kontekście sądownictwa. W Polsce wydano tysiące wyroków z naruszeniem prawa – dodawał na naszej antenie Jerzy Jachnik, oceniając przy tym, że projekt forsowany przez Prawo i Sprawiedliwość nie wprowadza realnych zmian, poprawiających działanie sądownictwa. – Jeżeli dochodzi do sytuacji, w której prokurator z pięcioletnim stażem może zostać sędzią Sądu Najwyższego, to jest to żart – mówił poseł Kukiz’15.

http://www.polskieradio.pl/130/5819/Artykul/1790198

 
Absolutnie fenomenalne wystąpienie Jerzego Jachnika podczas debaty o ustawy o Sądzie Najwyższym . PDF Drukuj Email
wtorek, 18 lipca 2017 17:30

 Absolutnie fenomenalne wystąpienie Jerzy Jachnik! To jedno z najlepszych ostatnio przemówień w Sejmie! Nasz poseł z jednej strony doskonale wypunktował szkodliwą ustawy PiS totalnie upartyjniające sądownictwo, a z drugiej obnażył działania opozycji histerycznej PO-N, którzy bronią fatalnie działających od lat sądów. My występujemy w interesie obywatelskim!!! To bardzo ważne, prosimy o UDOSTĘPNIANIE!

"Wy tylko potraficie się przerzucać kto bardziej winny, a ja się pytam co mają z tego Obywatele?! Co mają z poprzedniego wymiaru sprawiedliwości i z obecnego?! Sądy trzeba oddać pod kontrolę Obywateli! Wy (PO) byliście zdeprawowani, ale wy (PiS) robicie dokładnie to samo i chcecie zagarnąć wymiar sprawiedliwości dla siebie! Dlatego nie identyfikujemy się ani z jednymi ani z drugimi. Nie bierzemy udziału w tej hucpie. My chcemy prawdziwych zmian dla Obywateli!"

 
Święto Policji w Bielsku-Białej. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 lipca 2017 20:23

Wystąpienie Posła Jerzego Jachnika z Klubu Kukuz 15 podczas Święta Policji w dniu  14.07.2017 w Bielskim Centrum Kultury w Bielsku-Białej.

 

 
Reforma wymiaru sprawiedliwości nie może być zmianą partyjną PIS. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 lipca 2017 20:01

Jak dodał Jachnik, "cały wymiar sprawiedliwości należy zaorać i budować od nowa. Ale nie może być tak, że mamy jedną partię, która chce wprowadzać zmiany".

– To są dzieci Unii Wolności. Jeśli widzę, że w jednym szeregu stoi sędzia Rzepliński, poseł Budka czy inni podobni, to odechciewa się debaty. Ci ludzie nie widzą potrzeby zmian. A ta potrzeba oczywiście istnieje. Sądy nie mogą być zawłaszczane przez żadną opcję polityczną, a sądownictwo nie może być pod tym samym kierownictwem, co prokuratura – mówił poseł.

– Pojawiła się też propozycja wprowadzenia ławy przysięgłych, ale to amerykańska procedura, która wymaga fundamentalnych zmian w konstytucji. Na gruncie naszej ustawy zasadniczej jest to niemal niewykonalne. Nawet, gdyby Prawo i Sprawiedliwość połączyło się z ugrupowaniem Kukiz’15, nie było by większości konstytucyjnej. Musimy zrobić porządek z sądami jak najszybciej, ponieważ większość Polaków ocenia nasz system negatywnie i mają ku temu odpowiednie podstawy – skomentował Jackowski.

http://telewizjarepublika.pl/jackowski-

Znalezione obrazy dla zapytania program w punkt republika jachnik

 
Dlaczego nie głosowaliśmy w sprawie KRS i ustawy o ustroju sądów PDF Drukuj Email
niedziela, 16 lipca 2017 18:19

Paweł Kukiz:

"Mam o dzisiejszych sądach jak najgorsze zdanie i nie zamierzam dołączać do tworów broniących dzisiejszego stanu rzeczy. Jednocześnie powtarzam, że nie ma zgody Kukiz'15 na to, by jedna partia wskazywała sędziów dla wszystkich Obywateli. Ja już jeden PZPR przeżyłem. Nigdy więcej!"

Zdjęcie użytkownika Kukiz '15.
 
Czy po zmianach prawa w sądownictwie coś zmieni sie dla obywateli - pyta Jachnik. PDF Drukuj Email
niedziela, 16 lipca 2017 12:09

 
Nie dla projektu PIS benzyna plus. PDF Drukuj Email
środa, 12 lipca 2017 14:22

Zdjęcie użytkownika Pawel Kukiz.

 
Bielskie rondo im. Ryszarda Dziopaka PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 lipca 2017 21:09

Postać Ryszarda Dziopaka jest dość znana i popularna w województwie śląskim. Był on głównym menedżerem Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Tychach i Bielsku-Białej w latach 70. XX wieku, praktycznie tworząc od podstaw tę kluczową dla polskiej motoryzacji inwestycję "epoki Edwarda Gierka". Odmawianiu mu niewątpliwych zasług dla województwa śląskiego, ale i całego polskiego przemysłu samochodowego, z tytułu jego przynależności partyjnej do PZPR w latach 70., po prostu kompromituje IPN. Nade wszystko zaś kompromituje prezesa IPN J. Szarka, jako doktora nauk historycznych i urzędnika publicznego. Kompromituje, gdyż oznacza, iż prezes nie ma pojęcia o tym czym był w istocie PRL, a w nim PZPR. Ja mu tego wyjaśniać nie zamierzam. Ja niekompetencji i prostactwa tak wysoko w strukturach państwa polskiego nie delegowałem.

Znalezione obrazy dla zapytania ryszard dziopak

Wyjaśnią to prezesowi mieszkańcy województwa śląskiego. W zamian bowiem moich wyjaśnień proponuję, żeby w ramach swojej logiki i wiedzy historycznej prezes IPN zawnioskował o rozebranie pomnika wojewody śląskiego gen. Jerzego Ziętka, który był faktycznym wojewodą Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego w latach 1945-1976.

Czytaj całość: http://www.prawica.net/7772

 

 
Uwagi SN dotyczące VAT od czynności komorniczych i pytania posła Jerzego Jachnika. PDF Drukuj Email
czwartek, 06 lipca 2017 19:36

Stanowisko SN o lukach w prawie dotyczęce VAT od czynności komorniczych.

Status komornika jako podatnika podatku VAT  i sposób jego naliczania  w odniesieniu do opłat egzekucyjnych

Interpretacją ogólną z dnia 9 czerwca 2015 r. nr PT1.050.1.2015. LJU.19 Minister Finansów uchylił interpretację ogólną z dnia 30 lipca 2004 r. nr PP10-812-802/04/MR/1556PP (Dz. Urz. Min. Finansów z dnia 10 sierpnia 2004 r., Nr 10, poz. 93), stwierdzając, że zgodnie z przepisem art. 15 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2011 r., Nr 177, poz. 1054, ze zm.) komornik sądowy – wykonując w szczególności czynności egzekucyjne – prowadzi działalność gospodarczą w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług działając w charakterze podatnika podatku od towarów i usług.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 146


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure