wtorek, 17 lipca 2018
Historia upadku Atlantic. Wojciech Morawski dla WP money: Odzyskam firmę i wypłacę pracownikom zaległe pieniądze PDF Drukuj Email
środa, 08 lutego 2017 17:48

              

Atlantic, przez lata jedna z najbardziej znanych polskich firm odzieżowych, wróci na rynek? - Plan jest prosty. Walka do końca - mówi WP money Wojciech Morawski, założyciel i były prezes spółki. W wywiadzie opowiada jak wojna, bank, skarbówka i sąd zniszczyły firmę. Morawski zapowiada proces o  i składa obietnicę byłym pracownikom. Wynagrodzenia odda co do grosza. 

 

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/atlantic,33,0,2257185.html

 
Rząd powinien przejąć inicjatywę od Kukiz’15 PDF Drukuj Email
środa, 08 lutego 2017 17:44

Andrzej Sadowski (prezydent Centrum im. Adama Smitha): "Ostatnio Kukiz’15 pokazał projekt deklaracji VAT-owskiej, która zamiast sześćdziesięciu kilku pozycji, jak to jest w Polsce, liczy tych pozycji dziewięć. Jednym z elementów recepty na naprawę systemu, jest zmiana deklaracji VAT-owskiej, zaproponowanej przez Kukiz’15. Jeżeli wicepremier Morawiecki zamierza coś zrobić, to powinien przejąć inicjatywę od Kukiz’15 i pokazać, że od jutra deklaracja podatkowa będzie bardzo prosta dla przedsiębiorcy, a przez to łatwa do skontrolowania przez aparat skarbowy." Apelujemy o udostępnianie!

 

http://www.radiownet.pl/publikacje/sadowski-rzad-powinien-przejac-inicjatywe-od-kukiz15

 
Poseł: bielska straż miejska urządza sobie polowania na kierowców PDF Drukuj Email
wtorek, 07 lutego 2017 14:46

Na styczniowej sesji Rady Miejskiej głos zabrał poseł ruchu Kukiz'15. Jerzy Jachnik w swoim wystąpieniu skrytykował działania straży miejskiej, która w jego opinii "urządza sobie polowania na kierowców".

Poseł Jerzy Jachnik po raz kolejny skrytykował działania straży miejskiej w Bielsku-Białej. - Straż miejska w moim i myślę, że również państwa przekonaniu, ma ułatwiać życie obywatelom i ma być przyjaźnie do nich nastawiona. Tymczasem straż miejska nadal urządza sobie polowania mandatami na kierowców - mówił poseł ruchu Kukiz'15.

Jerzy Jachnik tłumaczył, że aktualnie najbardziej "napastliwym" okręgiem, gdzie strażnicy miejscy notorycznie wlepiają mandaty, jest ulica Cieszyńska nieopodal Sądu Okręgowego. - Tam potrafi przyjechać pojazd do sklepu żeby wyładować towar, kierowca jeszcze nie zdąży wysiąść, a już strażnik wręcza mu mandat. To nie jest przyjazne nastawienie straży miejskiej do mieszkańców i tu prośba do pana panie prezydencie, żeby straż miejska zajmowała się właściwymi problemami, bo po to ona jest i wydaje się na nią niemałe pieniądze - dodał poseł.

jerzy jachnik

http://najnowsze.bielsko.info/12791-posel-bielska-straz-miejska-urzadza-sobie-polowania-na-kierowcow

 
Piękna i bestia - czyli o wymiarze (nie)sprawiedliwości PDF Drukuj Email
sobota, 04 lutego 2017 12:18

Od 17 lat walczymy z wymiarem (nie)sprawiedliwości. Pojawił się na stronach MS  projekt PIS o Krajowej Radzie Sądownictwa. W imieniu Klubu Kukiza w sprawie wypowiedział się w radiu Piotr Apel. Aboslutnie nie zgadzam się z jego wywiadem. Jako poseł może mówić co chce ale we własnym imieniu a nie Klubu Kukiza - czyli także moim. 

To typowe polityczne gierki. Nie akceptuję tego. Co gorsze Piotr Apel niewile wie o rzeczywistym sądownictwie funkcjonującym na polskiej sali rozpraw. Ile osób skazano niewinie, ile osób okradziono rękami sędziów z majątku itd, itd. Projekt nie przeszedł nawet pierwszego czytania i prac komisji, a my już wiemy co zrobimy. Ba w tej tak ważnej a może i najważniejszej sprawie w tj kadencji nie było żadnej dyskusji w klubie.
Nie zgadzam się także ze stanowiskiem kolegów, że potrzebni są w sądach okręgowych i rejonowych dyrektorzy administracyjni. Dajemy się wkręcić w narrację PIS i PO. Tymczasem funkcje te należy zlikwidować. To ok. 400 etatów biurokratów za co można by np. stworzyć ok. 1000 etatów asystentów sędziego, co odciążyło by ich biurokracji. Pensja dyrektora jest rwna albo większa od pensji sędziego !!!.

http://www.tokfm.pl/ - kliknij i przeczytaj

Bliżej mi to opini zamieszczonej poniżej.

 
Jerzy Jachnik odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności. PDF Drukuj Email
piątek, 03 lutego 2017 15:36

Jerzy Jachnik, założyciel i wieloletni prezes Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu  został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarniści  w dniu 27.01.2017.Cały zarząd Stowarzyszenia składa gratuluacje i cieszy się,że ma w swoim gronie osobę tak oddaną sprawom   swojej Ojczyzny w każdych czasach. Jestesmy dumni z zasług i działalności naszego posła.

Zarząd Stowarzyszenia

             

Jerzy Jachnik: Dzisiaj 27.01.2017 r. w ramach obchodów 36. rocznicy Strajku Generalnego na Podbeskidziu miałem zaszczyt uczestniczyć, zostać odznaczonym Krzyżem Wolności i Solidarności. Odznaczenie to uznałem jako uznanie dla wszystkich bezimiennych bohaterów SOLIDARNOŚCI, także tych, których nie ma już z nami.

 

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odznaczenia wręczył Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek.

Krzyż Wolności i Solidarności został ustanowiony przez Sejm 5 sierpnia 2010 roku. Po raz pierwszy przyznano go w czerwcu 2011 roku przy okazji obchodów 35. rocznicy protestów społecznych w Radomiu. Krzyż nadawany jest przez Prezydenta RP, na wniosek Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, działaczom opozycji wobec dyktatury komunistycznej, za działalność na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości i suwerenności lub respektowanie praw człowieka w PRL.

 81 75325

 

 
Nie można także zapominać o treści art. 4 Konstytucji, który mówi o zwierzchniej władzy Narodu, która jest sprawowana bezpośrednio lub przez przedstawiciel PDF Drukuj Email
piątek, 03 lutego 2017 15:27

 Jerzy Jachnik: Nie zgadzam się ani z Ryszardem Kaliszem ani ze Zbigniewem Ziobro.Reforma sądownictwa jest konieczna. I to radykalna i kompleksowa reforma. Blokuje ją umocowanie KRS w art. 187 Konstytucji, który precyzuje nawet skład KRS. Nie można także zapominać o treści art. 4 Konstytucji, który mówi o zwierzchniej władzy Narodu, która jest sprawowana bezpośrednio lub przez przedstawicieli. Tymczasem na obecny skład KRS nie ma żadnego wpływu obywatel, poseł, senator,. Mało tego obecnie KRS twierdzi że Prezydent RP nie ma prawa odmówić podpisania nominacji sędziowskiej. Ta specjalna kasta ludzi sama siebie tworzy,wybiera i nominuje. Jedyne z czym zgadzam się z Kaliszem to, to że mamy w Polsce za dużo sędziów, za mało asystentów oraz, że zawód sędziego powinien być koroną zawodów a nie po krakowskiej szkółce sądownictwa - czego chce Ziobro.
1. Jestem zdecydowanie za prowadzeniem sprawy dzień po dniu, bo to przyspieszy sprawność sądów i uniemożliwi symulowanie pracy sędziego. 2. Uważam też, że każda sprawa powinna mieć JEDNĄ główną sygnaturę ( ewentualnie łamaną przez kolejną). Czemu to takie ważne ? Bo skończy się z fikcyjnymi statystykami ile to spraw musi rozpoznawać biedny i przepracowany sędzia. 3. Jestem przeciwko dyrektorom sądów, których jest ok. 400. Bez znaczenia jest czy będą wybierani w konkursach czy nominowani bo konkursy to i tak polityczna fikcja. 400 miejsc pracy dla kolejnych partyjnych kolegów - bo zarobki dyrektorów są takie same a nawet wyższe jak sędziego. Za 400 dyrektorów sądów można by przyjąć przeszło 1000 asystentów sędziego !!! - ale tego niestety żaden poseł z klubu PIS oraz wszystkich klubów opozycji także KUKIZ"15 - nie zauważył
4. Jestem za swobodnym udziałem organizacji pozarządowych wg takich samych regulacji prawnych w procesach karnych, cywilnych i administracyjnych
5. Jestem za nagrywaniem spraw i przesłuchań na policji, prokuraturze i sądach jako fukcja kontrolna protokołu sędziowskiego, bo sam przeżyłem wielokrotne fałszowanie protokołów przesłuchań jak i rozpraw.
6. Jestem za rozpoznawaniem merytorycznym kasacji a nie po uważaniu
7. Jestem za wprowadzeniem do sądownictwa sędziów pokoju do drobnych spraw.
8. Powinniśmy dyskutować nie o ławnikach ale o ławie przysięgłych

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=18686925&title=Ryszard-Kalisz-w-dziendobryPolsko-reforma-sadownictwa-jest-potrzebna-ale-w-zupelnie-innym-kierunku-niz-chce-zrobic-to-PiS&kat=1339&ticaid=1188f8

 

 
Z wielu rzeczy możemy się wycofać, ale na pewno nie z tego PDF Drukuj Email
piątek, 03 lutego 2017 15:11

Jerzy Jachnik:

Co do zasady ok. Boję się jednak aby sędziów PO nie zastąpili sędziowie PIS. Czemu ? Bo chcę sędziów obiektywnych poddanych rzeczywistej kontroli społecznej a nie z nominacji partiokracji - bo tę ćwiczymy od 27 lat.

Patryk Jaki: Z wielu rzeczy możemy się wycofać ale nie z reformy sprawiedliwości. Musimy sędziów zbliżać do obywateli. To, że będą wybierani przez przedstawicieli ludzi, którzy są w parlamencie jest złym rozwiązaniem, ale lepszym niż wybieranie przez korporację.

Cały artykuł tutaj:  http://www.tvn24.pl/patryk-jaki-o-zmianach-w-sadownictwie-rozmowa-w-jeden-na-jeden,712027,s.html

 

 
Stop świadkom koronnym w sprawach wyłudzenia VAT-u. PDF Drukuj Email
sobota, 28 stycznia 2017 00:38

 
Pożegnanie ś.p. Rafała Wójcikowskiego PDF Drukuj Email
czwartek, 26 stycznia 2017 12:20

Zarząd Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu brał udział w smutnym wydarzeniu jakim było Pożegnanie ś.p.Rafała Wójcikowskiego -posła z ruchu Kukiz'15.

Poseł Wójcikowski u ubiegłym tygodniu zginął w wypadku samochodowym na drodze ekspresowej S8.

Uroczystości pogrzebowe w kościele św. Jadwigi w Tomaszowie Maz. rozpoczęły się od ogłoszenia decyzji prezydenta Andrzeja Dudy o pośmiertnym odznaczeniu posła Wójcikowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi w działalności publicznej.

Prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do rodziny oraz zebranych w kościele, który odczytał minister Kwiatkowski, podkreślił, że "żegnamy polityka służącego ojczyźnie z wielkim patriotycznym zaangażowaniem, oddanego polskiej racji stanu, cenionego naukowca, doktora nauk ekonomicznych, nauczyciela akademickiego." "A przede wszystkim żegnamy dobrego, prawego człowieka, troskliwego męża i ojca" - napisał.

"Zawsze był przejęty biegiem polskich spraw. Interesował się wieloma zagadnieniami gospodarczymi i społecznymi. W sposób szczególny bronił tej wielkiej wartości, jaką w życiu ludzi i narodów stanowi wolność" - podkreślił w liście prezydent.

Zaznaczył, że "śp. poseł Wójcikowski zdobywał także nasz szacunek i sympatię, kiedy włączył się w debatę dotyczących uczniów cierpiących na Zespół Aspergera i przyczynił się do opracowania odpowiednich rozwiązań legislacyjnych w tej sprawie". "Zapamiętamy go jako człowieka oddanego sprawom naszej ojczyzny" - napisał prezydent.

 
Lista wstydu PIS PDF Drukuj Email
czwartek, 26 stycznia 2017 12:45

Lista wstydu Pis,Polski Razem  i Solidarnej Polski.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Lista-Pulsu-Biznesu-1000-osob-powiazanych-z-PiS-Solidarna-Polska-i-Polska-Razem-MAPA-7494327.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=sm&utm_campaign=socialfb

Skala i tempo upartyjnienia firm i instytucji, na które wpływ ma obecny rząd i jego zaplecze polityczne, są tak ogromne, że nie ma wątpliwości, iż przy doborze osób regułą są klucze partyjny i rodzinny oraz znajomości, a nie kompetencje.

Jarosław Kaczyński i Beata Szydło

 
Reforma sądów: nie będzie nowych etatów dla sędziów PDF Drukuj Email
czwartek, 26 stycznia 2017 12:32

Mamy w Polsce za dużo sędziów – uważa Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości. Tymczasem po kondycji sądownictwa tego nie widać. Najnowsze wskaźniki za trzy kwartały 2016 r. są gorsze niż za 2015 r. Sędziowie nie radzą sobie z załatwianiem spraw, które do nich wpływają, czyli z tzw. opanowaniem wpływu – w 2016 r. załatwili zaledwie 93,8 proc. spraw, które dostali. Czas to zmienić. Co zamierza minister sprawiedliwości? Chce ograniczyć liczbę sędziów funkcyjnych (przewodniczących wydziału i ich zastępców). Zamierza też zmniejszyć liczbę wizytatorów zajmujących się wyłącznie kontrolą sądów. Ministerialne pomysły są różnie oceniane przez sędziów. Wszyscy jednak są zgodni: patrząc na liczbę spraw, jakie załatwiamy – ok. 16 mln rocznie – nie jest nas za dużo – uważają.

http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/301269982-Reforma-sadow-nie-bedzie-nowych-etatow-dla-sedziow.html#ap-1

 
Bzdurne wyniki sekcji zwłok ś.p. Rafała Wójcikowskiego - Posła na sejm. PDF Drukuj Email
sobota, 21 stycznia 2017 01:08

Czy to wynik sekcji zwłok czy też wykonujący tą sekcję  robią sobie z nieszczęścia rodziny jaja. To, że zgon nastąpił w wyniku wielonarządowych obrażeń było pewne. Nie trzeba było sekcji zwłok.  To stara powypadkowa regułka. Mnie  intersuje jak doszło do wypadku; czy zasnął, zasłabł czy też może to inna przyczyna. A rozmowa Rafała w dniu 14.01.2017 daje wiele do myślenia.  To nie spiskowa teoria dziejów Proszę oglądnąć film:

 

 
Data i miejsce uroczystości pogrzebowych s.p. Rafała Wójcikowskiego - Posła KUKIZ,15 PDF Drukuj Email
piątek, 20 stycznia 2017 23:11

Pogrzeb ś.p. Rafała Wójcikowskiego odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim we wtorek 24 stycznia.

O godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza święta za duszę zmarłego w kościele św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Warszawskiej 75/81. Kondukt żałobny odprowadzi Rafała na miejsce ostatniego spoczynku na cmentarz przy ulicy Smutnej.

 

Zdjęcie użytkownika Anna Maria Siarkowska.

 
Dzisiaj nad ranem zginął dr. Rafał Wójcikowski - Poseł KUKIZ'15 PDF Drukuj Email
czwartek, 19 stycznia 2017 13:54

Dziś nad ranem zginął w wypadku nasz Przyjaciel, Poseł na Sejm RP Rafał Wójcikowski. Miał 43 lata.
Wójcikowski został wybrany na posła w 2015 z pierwszego miejsca na liście Kukiz’15 w okręgu piotrkowskim. Zasłynął wieloma świetnymi wystąpieniami w tym odważnym przemówieniem, w którym przyznał się, że cierpi na zespół Aspergera, dzięki czemu w projekcie ustawy o oświacie przyjęto poprawkę rozróżniającą zespół Aspergera od autyzmu.

Wcześniej pracował jako nauczyciel akademicki, z wykształcenia był doktorem nauk ekonomicznych. Miał 43 lata, żonę i dwójkę dzieci.
Osierocił Żonę i dwoje dzieci.
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Jak twierdzi jeden ze świadków wypadku - ratownik, Rałał mógł żyć, gdy by udzielono mu właściwej pomocy. Posłuchajcie z godz. 8,58 - http://www.polskieradio.pl/100,Radio-Kierowcow/1483,Radio-kierowcow

                          sp.rafał

 

Ostatnie wystąpienie ś.p. Rafała w TV Republika......

 

 
Zdumiewając KASACJA rzecznika Praw Obywatelskiej. Pytam: czemu RPO łamie art. 4 Konstytucji RP ? PDF Drukuj Email
wtorek, 17 stycznia 2017 00:50
 Do Naczelnego Sądu Administracyjnego została złożona kasacja Rzecznika Praw Obywatelskich kwestionująca odrzucenie przez sąd I instancji skargi na decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o odmowie powołania sędziego. Czytaj Fakty.pl.
 
Nie zgadzam się z RPO. Art. 4 Konstytucji mówi jednoznacznie: władza zwierzchnia należy do Narodu. Naród sprawuje władzę poprzez swoich przedstwaicieli lub bezpośrednio.
Pytam jako poseł RP pana RPO: jaki wpływ na władzę sądowniczą ma naród poprzez swoich przedstawiceli czyli posłów, senatorów , czy Prezydenta RP? Żadnej !!!!!!!!!!!! Powtarzam żadnej. Ba nikt z Narodu nie ma i nie miał na wybór sędziego żadnego wpływu. Jedynym przedstawicielen Narodu w obecnej sytuacji ( pomijając posłów i senatorów którzy mają wpływ zerowy), jest prezydent pochodzący z wyborów powszechnych. Jeśli hipotetycznie przyjąć, że Prezydent RP ma obowiązek podpisania nominacji sędziego to takie stanowisko dowodzi, że w Polsce nikt nie ma najmniejszego wpływu na wybór sędziego. To zaś dowodzi, że sędziowie sądów powszechnych RP są i byli wybierani wbrew Konstytucji RP . A co to oznacza nie chcę nawet pisać.
 
Wyroki Sądu Najwyższego z zakresu prawa pracy w 2016 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 15 stycznia 2017 22:14

1. Wyrok z 19 stycznia 2016 r., sygn. akt I PK 72/15

 
Teza Sądu Najwyższego: Wytypowanie do zwolnienia pracownika, który po rozwiązaniu stosunku pracy ma zapewnione środki utrzymania w postaci świadczeń emerytalnych, stanowi akceptowane społecznie kryterium takiego wyboru, nie pozbawia go bowiem środków utrzymania. Nie jest to rozwiązanie stosunku pracy z uwagi na wiek, a zatem nie stanowi przejawu dyskryminacji.

Komentarz – konsekwencje dla pracodawców: Wypowiedzenie umowy o pracę wyłącznie z powodu nabycia przez kobietę prawa do emerytury kolejowej w wieku 55 lat narusza zakaz dyskryminacji (art. 11 3 k.p.) ze względu na płeć i wiek (por. uchwała SN z 19 listopada 2008 r., sygn. akt I PZP 4/08, OSNP 2009 nr 13 14, poz. 165). Nie narusza go, gdy przyczyną rozwiązania umowy o pracę za wypowiedzeniem nie jest osiągnięcie wieku emerytalnego, lecz zmniejszenie zatrudnienia, a nabycie uprawnień emerytalnych (do emerytury kolejowej) i pośrednio osiągnięcie wieku emerytalnego (ukończenie 55 lat) jest jedynie przyjętym kryterium doboru do zwolnienia. Dopuszczalne jest wytypowanie pracownika do zwolnienia z uwagi na posiadanie przez niego uprawnień w postaci określonych świadczeń (emerytury, renty).

2. Wyrok z 18 lutego 2016 r., sygn. akt II PK 351/14

Więcej Gazeta Prawna

 
KAS - nowa struktura fiskusa od 1 marca. PDF Drukuj Email
niedziela, 15 stycznia 2017 22:07

Na co muszą zwrócić uwagę podatnicy?

kontrola, praca Na powołanie centrów obsługi podatników i płatników, działających w ramach urzędu skarbowego. Ich zadaniem będzie udzielanie wyjaśnień w zakresie prawa podatkowego. Podstawowym niedostatkiem nowych regulacji jest brak określenia zasad odpowiedzialności pracowników urzędów skarbowych za jakość udzielanych informacji. Konkretnie: nie uregulowano, jakie będą skutki zastosowania się podatnika do błędnej informacji otrzymanej ustnie od pracownika. Można się tylko domyślać, że jedynym sposobem naprawienia szkody wyrządzonej błędną informacją będzie ubieganie się o udzielenie ulgi w zapłacie zobowiązania podatkowego, np. umorzenie odsetek za zwłokę lub dochodzenie roszczeń przed sądem cywilnym. Oba rozwiązania są ułomne.

Więcej - Gazeta Prawna

 
RPO apeluje do MF. Zajmijcie się podatkiem od umorzenia czynszu PDF Drukuj Email
niedziela, 15 stycznia 2017 21:59

Rzecznik Praw Obywatelskich chce, aby ministerstwo finansów wydało rozporządzenie o zaniechaniu podatku od umorzenia czynszu.

Zaapelował o to w dzisiejszym wystąpieniu do MF. RPO zwrócił uwagę, że fiskus nie zyskuje wiele na swoim restrykcyjnym podejściu. Podkreślił, że osoby, które nie było stać na zapłatę czynszu z całą pewnością nie będzie też stać, aby po jego umorzeniu zapłacić podatek. Chodzi o głośną już interpretację dotyczącą opodatkowania umorzonych długów czynszowych. MF zmienił pierwotny dokument z którego wynikało, że w takiej sytuacji nie powstaje przychód. W nowej interpretacji wyjaśnił, że umorzone (przez miasto Warszawa) należności z tytułu czynszu są opodatkowanym przychodem podatnika. To zaś oznacza, że miasto powinno wysłać swoim dłużnikom, do końca lutego 2017 r. dokument PIT-8C. W nim powinno wykazać m.in. wysokość osiągniętego w ten sposób przychodu.
 
 
 
Dzisiaj - Paweł Kukiz w mediach - MŁODZIEŻ KONTRA o godz. 20:08 (TVP INFO) PDF Drukuj Email
sobota, 14 stycznia 2017 12:53

Zdjęcie użytkownika Stowarzyszenie na rzecz nowej Konstytucji Kukiz’15.

 
Telewizja Republika - Jerzy Jachnik (Kukiz'15) - Wolne Głosy 2017-01-10 PDF Drukuj Email
środa, 11 stycznia 2017 15:11

Telewizja Republika - Jerzy Jachnik (Kukiz'15) - Wolne Głosy 2017-01-10

">

 
Nie mam wątpliwości, że szykuje się powrót Tuskowi - mówi Paweł Kukiz. PDF Drukuj Email
niedziela, 08 stycznia 2017 00:11
Paweł Kukiz zdementował informacje, jakoby w grudniu spotkał się z Donaldem Tuskiem. – Nie mam wątpliwości, że szykuje się powrót Tuskowi - mówi Paweł Kukiz. Grunt dla powrotu szykowali Petru i Kijowski. Aby wysłuchać wywiad  w TVP INFO w dniu 7.01.2017 r. kliknij w zdjęcie.
 
 
 
Przekaż 1 % na Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu PDF Drukuj Email
czwartek, 05 stycznia 2017 16:31

Wystarczy wpisać do Twojego PIT - u nr. KRS - 0000273382

 

                     Przeka 1_z_podatku_na_Stowarzyszenie_Przeciw_Bezprawiu

 

 

 
Konice reformy sądownictwa. Sędziowie tylko z krakowskiej szkółki. PDF Drukuj Email
sobota, 07 stycznia 2017 12:03

Niestety, dzieje się to czego obawialiśmy się najbardziej. Nie udało sie zbudować lokalnych grup walki z bezprawiem funkcjonariszy publicznych.

Co gorsze rozwalili tą inicjatywę sami pokrzywdzeni.

Jeśli spełni sią to co proponuje Ministerstwo Sprawiedliwości to mamy koniec reformy sądownictwa i wszechwładną prokuraturę. Sędziowie - bez korony zawodu, bez doświadczenia życiowego i co najważniejsze nadal bez żadnej kontroli społecznej.

Sędziami będą tylko absolwenci krakowskiej Szkoły Sądownictwa. Żyliśmy w kraju bezprawia, jesteśmy w nim i nadal będziemy. Ale niestety wszyscy sami jesteśmy sobie temu winni.

 

 
Więcej:

http://www.rp.pl.

 

 
W sądach Śląska nadal bez zmian. Data wydania postanowienia wcześnieszaj jak termin posiedzenia. Sądowe fikcje i kabarety. PDF Drukuj Email
sobota, 07 stycznia 2017 10:35

Od dawana podnosimy, że zażalenia do sądu na postanowienia prokuratury o odmowie wszczęcia dochodzenia to  fikcja.

Tak samo zachowuje się prokuratura i sądy w sprawie zawiadomień dotyczących możliwości wglądu przez członka spółdzielni do dokumentacji przetargowych i kosztowych. A przecież spóldzielca to współwłaściciel spółdzielni mieszkaniowej.

W dniu 1.08.2016 r. członek sosnowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej " POŁUDNIE" zwrócił się o udostępnienie mu dokumenty dotyczące "zlecenia na roboty termoizolacyjne budynku przy ul. Naftowa 65 A w Sosnowcu". Ponieważ odmówiono mu ich ujawnienia złożył zawiadomienie.  Oczywiście w prokuraturze odmówiono wszczęcia dochodzenia. Na odmowę tą zażalenie złożył do sądu, pokrzywdzony. Sprawa otrzymała sygnaturę III Kp 322/16 SR w Sosnowcu.

Początkiem grudnia 2016 r. spółdzielca otrzymał zawiadomienie  z dnia 28 listopada o wyznaczeniu posiedzenia Sądu Rejonowego w Sosnowcu na dzień 29.grudnia 2016 r.

Całość dokumentów: skarga, zawiadomienie, postanowienie - kliknij w obrazek.

                                                  skarga 

W dniu 28 grudnia spółdzielca udał się do sądu aby zapoznać się z aktami. I tutaj niespodzianka.

Okazało się, że w aktach sprawy znajduje się już gotowe postanowienie Sądu Rejonowego w Sosnowcu z data 28 listopada 2016 r. a więc przeszło miesiąc przed wyznaczeniem terminu posiedzenia sądu. Treść postanowienia była gotowa. Brakowało tylko podpisu.

Jak wskazuje logika postanowienie sądu zostało napisane w dniu powstania zawiadomienia tj na miesiąc przed terminem posiedzenia sądu. Idąc dalej można by spytać po co SSR Beata Zięba wyznaczała termin posiedzenia, skoro miesiąc przed terminem miała juz gotową treść  postanowienie. Odpowiedź jest prosta. Musiała, bo tak stanowi procedura.  A to że uprawia fikcję i sądowy teatr pozostawiamy Państwa ocenie.

W tej sytuacji  natychmiast w dniu 29 grudnia przed rozpoczęciem posiedzenia  spółdzielca złożył skargę z wnioskiem o wyłączenie sędziego.

Dlaczego piszemy o sprawie; uważamy napodstawie wielu docierających do nas informacji a także , na podstawie własnych doświadczeń, że posiedzenia sądu i wydawanie postanowień to po prostu sądowy kabaret, z którym trzeba skończyć.

 

 

 

 

 
1 stycznia wchodzi w życie "duża" nowelizacja ustawy o VAT PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 stycznia 2017 11:04

Ograniczenie nadużyć i uszczelnienie poboru VAT poprzez m.in. przywrócenie tzw. sankcji administracyjnej i ograniczenie rozliczeń kwartalnych - taki ma być efekt "dużej" noweli ustawy o VAT, która wchodzi w życie 1 stycznia. Zakłada też utrzymanie do końca 2018 r. stawek VAT: 8 i 23 proc.Według deklaracji władz, ustawa ma na celu ograniczenie oszustw i nadużyć w podatku od towarów i usług, w szczególności wyłudzeń podatku oraz unikania opodatkowania, poprzez uszczelnienie już istniejących instrumentów ich zwalczania oraz wprowadzenie szeregu rozwiązań służących poprawie ściągalności podatku VAT.

vat

 

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1006848,zmiany-w-vat-2017.html

 
Przyjdzie czas, że rozliczywmy was: polityków, sędziów i prokuratorów. PDF Drukuj Email
niedziela, 01 stycznia 2017 15:12

Ten czas jest już blisko. Torsje muszą w końcu przyjść jeśli cynicznie od wielu lat pseudopolitycy PO i obecnie PO -bis zwanej Nowoczesną bełkoczą o państwie prawa.  Ale wcześniej czy później przyjdzie czas że my obywatele rozliczymy was a potem sędziów i prokuratorów. Czas końca waszej bezkarności kończy się. I tego Wam obywatelom Polski życzę w 2017 r.

 

                                       Zdjęcie użytkownika Polacy Przeciw Manipulacji Mediów.
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 150


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure