środa, 21 listopada 2018
Nowy przedsądowy projekt pomocy prawnej dla ubogich PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 12:09

Przekazujemy Państwu opinię o takim projekcie. PRZECZYTAJ . Naszym zdaniem prowadzenie pomocy prawnej przedsądowej jak i sądowej poprzez samorządy czyli  MOPS-y to pomyłka, która ubezwłasnowolni już i tak niewydolny system. Oto  przykłady: prywatny akt oskarżenia jak i zażalenie oraz kasację do Sądu Najwyższego musi sporzadzić adwokat. Na zażalenie do SN jest 7 dniowy termin, na kasację 30 dni. Jeśli kogoś nie stać aby sporządzić jedno z wymienionych pism to musi mieć adwokata.

Więcej…
 
ZUS kolejny raz oszukuje - tym razem matki PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 12:07

Po rzemieślnikach prowadzących i zawieszających działalność gospodarczą od których ZUS i super polskie sądy nakazały zwrot 20 - 90 tys. zł, - o czym pisaliśmy,  w artykuke:weryfikacja rent stałych -  przyszła kolej na matki, które pomiędzy 1999 r a 2006 r. w trakcie urlopu macierzyńskiego u swojego pracodawcy jednocześnie prowadziły firmę ( np. były tłumaczkami).  W 2006 r. nagle ZUS nakazał im zapłacić składki emerytalno - rentowe za wsteczne lata wraz z wysokimi odsetkami.

Więcej…
 
Uniwersyteckie poradnie prawne w Polsce PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 12:07

Podajemy spis uniwersyteckich poradni prawnych. PRZECZYTAJ.    Link: http://fupp.org.pl/index.php?id=poradnie_polska  oraz wykaz biur bezpłatnej pomocy prawnej - http://www.rpo.gov.pl/index.php?md=4423&s=1

 
Jaka jest polska sprawiedliwość w ocenie Stowarzyszenia PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 12:05

Na zakończenie roku przypominamy wywiad video Prezesa Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu:  o polskiej sprawiedliwości.  OGLĄDNIJ - KLIKNIJ.  link: wmv · mms://stream.super-nowa.pl/sn/Super-Nowa-2008.11.13-Jachnik .  Dodatkowo informujemy iż w telewizji internetowej http://www.super-nowa.tv/#playerSN co poniedziałek stowarzyszenie przedstawia problemy naszych członków  z organami ścigania, sądami i ZUS.

Więcej…
 
Komu przysługuje świadczenie przedemerytalne PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 12:04
Ważne dla osób nie mogących znaleźć pracy a mających odpowiedni wiek i staż. PRZECZYTAJ
 
Nowa ustawa o prokuraturze - dyktat bezkarnych szefów prokuratur PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 12:02

Sztandarowa reforma wymiaru sprawiedliwości min. Z. Ćwiąkalskiego polega na rozdziale Ministra Sprawiedliwości od Prokuratora Generalnego. Nowa ustawa opowiada bajki o niezawisłości prokuratorów a faktycznie będa oni musieli wykonywać każdą zachciankę swojego szefa - czyli to szef a nie prowadzący prokurator będzie wydawał polecenie oskarżyć czy nie. Szeregowy prokurator nie będzie mógł odmówić.

Więcej…
 
Proces europosła W. Tomczaka - prawda o sądach RP na video PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 12:01

Przekazujemy ostatnią rozprawę oskarżonego europosła Witolda Tomczaka nagraną na video, który świadczy o arogancji w traktowaniu wniosku o wyłączenie nieobiektywnego  sędziego lub sądu ( wszystkich sędziow)  przez polskich sędziów. Zaś zarządzenie o  zatrzymaniu na miesiąc w areszcie karze zastanawiać się czy sędzia wie co robi. Nie jest to bajka o polskich sądach  jaką przedstawia nam A.M. Wesołowska o TVN  a bezprawie z godłem w koronie na sali sądowej. ZOBACZ - Kliknij     Możesz też posłuchać rozmów z Januszem Wojciechowskim i Janem Łopuszańskim na temat prawa obywatela do sprawiedliwego procesu - KLIKNIJ

 
"Cham" w wydaniu polskiej prokuratury i Sądu RP w Bielsku. Bielszczanin ważniejszy od Prezydenta RP PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 11:59

Uważam prokuratora, który umorzył sprawę pos. Palikota, który publicznie nazwał Prezydenta RP - chamem, za durnia powiedział pos. Wojciechowski - Przeczytaj.  Zaś w Sądzie okręgowym w Bielsku - Białej wydano prawomocny wyrok skazujący za wypowiedź podsądnej " to trzeba być chamem"  i to  na sali sądu cywilnego jako odpowiedź na szczególne i nieprawdziwe wielokrotne pomawianie  i znieweażanie przez drugą stronę oraz jej rodzinę.

Więcej…
 
W Sądzie Pracy też trzeba płacić PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 11:58
Pracownik procesujący się z pracodawcą też musi płacić. PRZECZYTA _ KLIKNIJ
 
Większy dostęp do adwokatury PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 11:57
Sejm otworzył dostęp do zawodów prawniczych poprzez nowelizację ustawy. PRZECZYTAJ - Kliknij
 
Stalinowscy prokuratorzy w IV RP - bezprawie funcjonariuszy kwitnie PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 11:56

Wśród prokuratorów nie brakuje paranoików, flustratów, sadystów i psychopatów . Kto nad tym panuje ? - pyta w  kolejnym programie Sprawy dla reportera reż. E. Ryslki. To pytanie   to wynik bezprawia i aresztów w polskiej demokracji. Ziobrowsko - Ćwiąkalskiej.  Są siebie warci. 90 przegranych spraw za niesłuszne aresztowania w Strasburgu stawia nas na pierwszym miejscu w aresztach wydobywczych. Druga Rosja  ma ich tylko 9. Pytam gdzie jesteśmy?

 
Prokuratura szykanuje Olewników PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 11:55

Jak zwykle prokuratura dokonuje odwetu. Tym razem jest to Włodzimierz Olewnik. Wg  znanych metod działania  i odwrócenia uwagi  od przestępczej działalności prokuratury, ta przystąpiła do kontrataku i stawia p. Olewnikowi zarzuty pobicia prokuratora - a pewno za chwilę także akt oskarżenia PRZECZYTAJ _ KLIKNIJ

 
Bezprawne eksmisje z mieszkań spółdzielczych za brak członkowstwa PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 11:54

Trybunał Konstytucyjny, przedstawiciel Sejmu, prokuratury i SN w sprawie byli zgodni, iż przepis jest nie konstytucyjny. RPO olał sprawę, co jest przykre. Inicjatorem sprawy, która doszła  do pozytywnego końca,  od wielu lat jest p. Marek Czajkowski z Warszawy. Gratulacje za wytrwałość. PRZECZYTAJ - ZACHOWAJ >  KRYTYKA  WOBEC RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH. W sprawie nic nie pomógł, pomimo monitów.

 
Apel Federacji Stowarzyszeń do RPO PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 11:28

Na zjeździe w dniu 29.11.2008 r.  w Rzeszowie federacji stowarzyszeń walczących z bezprawiem -  w związku z ustaleniami z lipca 2008 r. z RPO - ZOBACZ SPOTKANIE - Kliknij wystosowano apel do RPO. Przeczytaj- kliknij

 
Karta Praw Czlowieka obchodzi 60 lat - w RP jest fikcją PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 11:27

W 60 rocznicę Karty Praw Człowieka Trybunał Europejski orzeka, iż  RP naruszyło zasadę prawa do życia w wyniku zgonu uczestnika procesu na sali rozpraw. Art. 8 karty to fikcja w dekomratycznno mafijnej RP. Nasz rzekomo dekomratyczny kraj jest na 4 miejscu po Rosji, Ukrainie i Rumuni w ilości skarg do Trybunału Europejskiego.  W Grecji miara ucisku i bezprawia już się przelała. Po zabiciu nastolatka przez Policję społeczeństwo wyszło na ulicę. Doszło do powaznych zamieszek. Tak wczesniej czy później kończy się bezprawie i arogancja. Tylko czekać, kiedy w RP wyjdą na ulice oszukani i okradzeni przez polskie prokuratury i sądy obywatele.  ZOBACZ - kliknij - Wiadomosci z 10.12.2008 r. od 13, 35 min.

 
Wstrząsające i tragiczne wyznania sędziów RP - czy sędziowie wyrokują bez cztania akt? PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 11:24

W Newsweeku nr 50/2008 ukazał się artykuł pt. " Sądne dni sądów". Oprócz znanych nam już argumentów o przeciążeniu pracą, złych płacach pojawił się nowy a zarazem najbardziej tragiczny:  że tak źle w sądownictwie  nie było.  Nasze stowarzyszenie od 3 lat twierdzi, iż tak źle nie było nawet za komuny a obecną sprawiedliwość przyrównuje do stalinowsko - białoruskiej. Może wyrażaliśmy nasze poglądy o prokuraturach i sądach dosadnie ale to co potwierdzają sędziowie napawa wręcz przerażeniem.

Więcej…
 
Wypadek w Fiacie. Inwalida zdaniem sądu jest winny PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 11:21

Przekazujemy rozmowę z żoną pracownika Bogusława Dorzaka, który uległ wypadkowi. Wg Fiata i sądu robił fuchę. Wg dokumentów faktu tego nie wykazano. OGLĄDNIJ - kliknij.  ( mms://stream.super-nowa.pl/sn/2008_12_08_Dorota_Jachnik.wmv). Program powstał dzięki uprzejmości bielskiej telewizji internetowej Super - Nowa ( www. super-nowa.pl)

 
Czy prokurator Wełna to polski Falkone PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 11:20

Przestawiamy kolejną opinię o plskiej prokuraturze. PRZECZYTAJ - KLIKNIJ  Wypisz wymaluj obraz polskiej prokutratury.

 
Zanosi się że od 2009 r. sądy grodzkie w sądach rejonowych PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 11:19

Proponuje się likwidację sądów grodzkich w: Kościerzynie, Międzyrzeczu, Słubicach (zamiejscowy wydział z siedzibą w Kostrzynie), Strzelcach Krajeńskich, Sulęcinie, Bolesławcu, Kamiennej Górze, Lubaniu, Staszowie, Słupcy, Turku, Brzozowie, Mrągowie, Olecku, Piszu, Szczytnie, Żyrardowie, Chodzieży, Grodzisku Wielkopolskim, Wolsztynie, Zduńskiej Woli, Bytowie, Człuchowie, Miastku, Gryficach, Szczecinie (powstaną Szczecin Centrum i Szczecin – Prawobrzeże i Zachód), Kolbuszowej, Nisku, Dąbrowie Tarnowskiej, Chełmnie, Golubiu-Dobrzyniu, Wąbrzeźnie, Miliczu, Strzelinie, Środzie Śląskiej, Wołowie.

 
Sposób na sporne granice działek PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 11:18

Problem ten dotyczy granic wspólnych nieruchomości przez które biegnie tzw. służebność drogi. Jak rozwiązać sprawę- PRZECZYTAJ

 
W Krakowie przy ul. Sławkowskiej 2 rusza bezpłatna pomoc aplikantów adwokackich PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 11:16

Bezpłatna pomoc prawna dla ubogich w Krakowie. Jest to program pilotażowy. Możliwe, że ruszy w calej RP. PRZECZYTAJ - kliknij

 
Jak niszczono przedsiębiorcę w Świdnicy PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 11:15
Jak wyglądają wyroki polskich sądów i na czym się je opiera możesz przecztać - kliknij
 
Publikujemy listę najczęściej kierowanych pytań do RPO PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 11:14

Przekazujemy link do pytań obywateli  i odpowiedzi Rzecznika Praw Obywatelskich. ZOBACZ - Kliknij.  Przykładowe pytaniw: Osiągnąłem wiek emerytalny. Chcę przejść na emeryturę?  Odpowiedzi udziela Rzecznik Praw Obywatelskich. Jeśli jesteś zainteresowany - Przeczytaj - kliknij

 
Nie ma niemądrych ustaw - są tylko niemądrzy sędziowie i prokuratorzy PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 11:14
Polskie prawo nie odbiega od zachodniego. Ale jak sie go stosuje? pisze o tym prof. M. Safjan. PRZECZYTAJ - kliknij
 
Sędzia arogant w spódnicy - po stronie Fiata, a człowiek jest inwalidą na wózku PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 11:10

Pani jaśnie sędzia Wizner z bielskiego SO, - jak przewidzieliśmy już wcześniej oddala apelację i staje po stronie koncernu FIAT w starciu z pracownikiem, który w trakcie pracy został uderzony prętem w głowę.  Jest obecnie na wózku inwalidzkim. Pani sędzia była tak przewidująca, że  dwukrotnie nie dopuściła stowarzyszenia do udziału w sprawie. No cóż - nie zna biedaczka art. 61 par. 4 k.p.c. i nie wie, że to jest prawo stowarzyszeń a nie widzimisię sądu. Po oddaleniu wniosku stowarzyszenia na posiedzeniu niejawnym, była tak pracowita, iż natychmiast jeszcze przed wyznaczoną rozprawą, przygotowała wyrok oddalający apelację  inwalidy i to wraz z uzasadnieniem. Zaś  na wyznaczonej  rozprawie jawnej oddaliła wszystkie wnioski i wydała bandycki wyrok. Przeczytaj także kliknij.

Więcej…
 
Polskie sądy nękaja europosła PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 11:09

Jak zachowują sie polskie sądy pracujące na zlecenie - posłuchaj o perypetiach europosła Tomaczaka - kliknij

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>

Strona 142 z 151


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure