wtorek, 23 lipca 2019
Interwencje


Ruch na rzecz Nowej Konstytucji podjął kolejne działania. PDF Drukuj Email
sobota, 20 lutego 2016 17:39

Uwaga; Parlamentarny zespół d/s Nowej Konstytucji uruchomił stronę www i na FB. 
W załącznikach znajdziecie Państwo pismo od Kornela Morawieckiego, a także ankietę konstytucyjną. Poprzez stronę www. możecie zakładać i rejestrować lokalne BIP - Biura Interwencji Społecznej i przesyłać wypełnione ankiety.

www.nowakonstytucja.org.pl

oraz profil na FB

www.facebook.com/ruchnowakonstytucja/

Reszta zależy od naszej aktywności.

Prosimy  o jak najszersze rozkolportowanie ankiety i organizowanie debat na temat pytań w niej zawartych, powielenie ankiety, wypełnienie jej i odesłanie. 

 
 
 
Od prawomocnego postanowienia o umorzeniu śledztwa przysługuje kasacja nadzwyczajna PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 czerwca 2015 16:55

paragraf342189

Prokurator umorzył śledztwo/dochodzenie, a sąd prawomocnym orzeczeniem utrzymał w mocy postanowienia o umorzeniu postępowania przygotowawczego. Co zrobić?

 
Art. 521.  KPK
§ 1. Minister Sprawiedliwości, Prokurator Generalny, a także Rzecznik Praw Obywatelskich może wnieść kasację od każdego prawomocnego orzeczenia sądu kończącego postępowanie.
§ 2. Rzecznik Praw Dziecka może wnieść kasację od każdego prawomocnego orzeczenia sądu kończącego postępowanie, jeżeli przez wydanie orzeczenia doszło do naruszenia praw dziecka.
§ 3. Organy, o których mowa w § 1 i 2, mają prawo żądać do wglądu akt sądowych i prokuratorskich oraz akt innych organów ścigania po zakończeniu postępowania i zapadnięciu rozstrzygnięcia.

 

Przez zastąpienie pierwotnego sformułowania "orzeczenia kończącego postępowanie sądowe" sformułowaniem "orzeczenia sądu kończącego postępowanie" - znacząco poszerzony został zakres przedmiotowy kasacji nadzwyczajnej. Obecnie podmiotom wskazanym w art. 521 § 1 i 2 przysługuje prawo wniesienia tego nadzwyczajnego środka zaskarżenia nie tylko od każdego prawomocnego orzeczenia sądu kończącego postępowanie sądowe, lecz także od prawomocnego orzeczenia sądu kończącego postępowanie przygotowawcze.

Więcej…
 
Ratujmy nóżki 7 miesięcznej Lenki Cholewa - PILNE !!! Konieczne natychmiastowe operacje w USA. Rozpowszechniajcie i wpłacajcie. PDF Drukuj Email
niedziela, 12 kwietnia 2015 23:34

Prosimy o wsparcie 7 miesięcznej  dziewczynki ze

Stryszawy – Lenki Cholewa.

 

Udostępniajcie gdzie możecie.  Im większa liczba osób usłyszy o Lence tym większą szanse ma Lenka - że stanie na nóżkach !

Dziewczynka jest chora na tzw. układ stóp końsko – szpotawy, natomiast w prawej kończynie w odcinku dolnej części nogi, stwierdzono brak  odcinka kości piszczelowej. Konieczna jest operacja w USA na Florydzie i możliwy powrót do zdrowia. Na kilka operacji potrzebne jest ponad 650 tyś. zł. !!!.

Brakuje 1.083.699 zł.  Wpłat można dokonywać na imienne konto:

Caritas Archidiecezji  Krakowskiej Bank BSR o/Kraków – tytuł przelewu:

 LENKA  CHOLEWA – 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001

Kochani; dzisiaj byliśmy na kocnercie na rzecz Lenki w Rychwałdzie. Mamy świetną młodzież. Zespoły młodzieżowe zorganizowały się i zaprocili chętnych na koncert  młodzieży  " Dla Lenki".   I my dorośli pomóżmy.

Kontakt z rodzicami tel. 668855768 Informacje; https://www.facebook.com/lenkacholewa        email:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Prosimy o pomoc rodziny z Florydy - USA.  Tam ma być operowana Lenka.

 
Wnioski dowodowe w postępowaniu karnym PDF Drukuj Email
środa, 24 września 2014 20:15

paragraf342189

Przekazujemy komentarze i orzecznictwo do art. 167 - 170 K.p.k. dotyczące uprawnień do składania wniosków dowodych, ich prawidłowego oddalania oraz podstaw odwoławczych.  To ważny dla każdego materiał prawny pozwalający dochodzić  prawa do równego traktowania stron przed sądami karnymi KLIKNIJ

 
Procedura cywilna PDF Drukuj Email
piątek, 29 sierpnia 2014 11:44

paragraf453536Sąd w sprawie cywilnej oddalił twój wniosek dowodowy? Złóż koniecznie wniosek o wpisanie zastrzeżenia do protokołu w związku z jego oddaleniem, bo w przypadku apelacji sąd odwoławczy nie uwzględni tego uchybienia procesowego.

Treść zastrzeżenia nie musi wskazywać naruszonych przepisów postępowania, chyba że zastrzeżenie takie składa adwokat lub radca prawny. Zastrzeżenie może dotyczyć jedynie takich uchybień popełnionych przy dokonywaniu czynności procesowych przez sąd, których podjęcie zostało stronom zakomunikowane przez wydanie postanowienia lub zarządzenia.

Termin złożenia zastrzeżenia to zakończenie posiedzenia dla obecnych na nim stron lub też zakończenie najbliższego posiedzenia (czyli pierwszego po posiedzeniu, którego dotyczy zastrzeżenie) dla nieobecnych.

Skutkiem niepodniesienia przez stronę zarzutu naruszenia przepisów postępowania w sposób określony w art. 162 Kpc jest bezpowrotna utrata tego zarzutu w dalszym toku postępowania (i w środkach zaskarżenia lub środkach odwoławczych), a więc także w postępowaniu wywołanym wniesieniem zażalenia oraz w postępowaniu apelacyjnym i kasacyjnym, chyba że chodzi o przepisy prawa procesowego, których naruszenie sąd powinien wziąć pod rozwagę z urzędu, albo że strona nie zgłosiła zastrzeżeń bez swojej winy. Brak winy musi być uprawdopodobniony.

KPC Art. 162. Strony mogą w toku posiedzenia, a jeżeli nie były obecne, na najbliższym posiedzeniu zwrócić uwagę sądu na uchybienia przepisom postępowania, wnosząc o wpisanie zastrzeżenia do protokołu. Stronie, która zastrzeżenia nie zgłosiła, nie przysługuje prawo powoływania się na takie uchybienia w dalszym toku postępowania, chyba że chodzi o przepisy postępowania, których naruszenie sąd powinien wziąć pod rozwagę z urzędu, albo że strona uprawdopodobni, iż nie zgłosiła zastrzeżeń bez swojej winy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 48


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure