środa, 20 lutego 2019
20 maja - kolejny polityczny wiec sędziów adwokatów i radców prawnych. PDF Drukuj Email
czwartek, 04 maja 2017 14:36

Sędziowie, adwokaci i radcy prawni ( ci już ustawieni i wzajemnie powiązani)  organizują kolejny polityczny wiec  w obronie tzw. demokracji - 20 maja w Katowicach.  

Poprzedni odbył się w Warszawie i skończył się klęską oraz samo -określeniem sędziów jako specjalna kasta ludzi.. Czy tym razem będzie kolejna kasta ?  - tym razem sędziowsko-adwokacka ? Bo na to właśnie wygląda. Polscy adwokaci i radcowie prawni kompromituja się  stając w bronie sędziów. Sami ujawniają co łączyło ich przez lata z sędziowską  kastą.

Otóż nasi sędziowie, adwokaci czy radcowie nagle dostali demencji co przez ostatnie 27 lat wyprawiali na salach sądowych Polski.

Zapomnieli ilu ludzi obrabowali z majątków i  ilu siedzi niewinnie. Oczywiście nie można zapominać, że wielkie zasługi w tych przestępstwach mieli także prokuratorzy. Co gorsze zarzuty te stawiam znaczącej większości sędziów.

Efektem ich 27 letniego sprawowania wymiaru bezprawia  będzie moim zdaniem wcześniejsza czy póżniejsza  konieczność  powołania specjalnej komisji weryfikacyjnej zapadłych w ostatnich  27 latach  bezprawnych orzeczeń sądowych.  I ani Minister Sprawiedliwości ani władza sądownicza nie możą tłumaczyć się tym, że  wyroków tych nie można zmienić z powodu prawomocnych orzeczeń czy też przedawnienia.

W demokratycznym państwie nie mogą istnieć w obiegu prawnym bezprawne wyroki często wydane z bezmyślności, nieuctwa, arogancji ale także często wydane na drodze korupcji czy powiązań kolesiowskich.

To musi w Polsce zostać naprawione. Tego właśnie oczekuję od katowickiego kongresu w Katowicach. Ale tego z pewnościa się nie doczekamy. Oni będą radzić nad tym jak móc nadal uprawiać bezprawie i pozostawać bezkarnymi. Jeśli tak, to się mylą. Przypominam wam polsxcy sędziowie czasy kiedy w trakcie 16 letnich protestów pod sądami i prokuraturami śpiewaliśmy wam: przyjdzie czas, że rozliczymy was. I mam nadzieję, że jeśli sami wy sędziowie nie zrozumiecie, że radyklane zmiany są konieczne to ten czas jest blisko.

Moim zdaniem autor artykułu w Rzeczpospolitej jest niepoprawnym marzycielem.

http://www.rp.pl/Rzecz-o-prawie/305029945-Tomasz-Pietryga-Krajobraz-przed-kongresem-prawnikow.html#ap-1

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure