niedziela, 24 lutego 2019
Nie tylko KAS. Pęcznieje liczba podmiotów mogących blokować rachunki bankowe PDF Drukuj Email
wtorek, 16 maja 2017 19:55

Banki, instytucje finansowe, a nawet giełdy bitcoinów, będą mogły zablokować konto bądź wstrzymać transakcję nie tylko na zlecenie szefa Krajowej Administracji Skarbowej, lecz także prokuratora.

Tak wynika z projektu nowej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Ma wejść w życie 3 miesiące od dnia ogłoszenia.
 To kolejny mechanizm wstrzymywania transakcji, który planuje wprowadzić Ministerstwo Finansów, niezależnie od zgłoszonej już wcześniej propozycji, aby rachunki były blokowane na pisemne zlecenie szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Z tamtego dokumentu wynikało, że banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe (SKOK-i) miałyby obowiązek dokonania blokady natychmiast po otrzymaniu takiego żądania. Działałoby to przez 3 dni, ale szef KAS mógłby wydać postanowienie o przedłużeniu nawet na kolejne 3 miesiące.
Phishing bank konto
Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure