środa, 20 lutego 2019
Reforma wymiaru sprawiedliwości nie może być zmianą partyjną PIS. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 lipca 2017 20:01

Jak dodał Jachnik, "cały wymiar sprawiedliwości należy zaorać i budować od nowa. Ale nie może być tak, że mamy jedną partię, która chce wprowadzać zmiany".

– To są dzieci Unii Wolności. Jeśli widzę, że w jednym szeregu stoi sędzia Rzepliński, poseł Budka czy inni podobni, to odechciewa się debaty. Ci ludzie nie widzą potrzeby zmian. A ta potrzeba oczywiście istnieje. Sądy nie mogą być zawłaszczane przez żadną opcję polityczną, a sądownictwo nie może być pod tym samym kierownictwem, co prokuratura – mówił poseł.

– Pojawiła się też propozycja wprowadzenia ławy przysięgłych, ale to amerykańska procedura, która wymaga fundamentalnych zmian w konstytucji. Na gruncie naszej ustawy zasadniczej jest to niemal niewykonalne. Nawet, gdyby Prawo i Sprawiedliwość połączyło się z ugrupowaniem Kukiz’15, nie było by większości konstytucyjnej. Musimy zrobić porządek z sądami jak najszybciej, ponieważ większość Polaków ocenia nasz system negatywnie i mają ku temu odpowiednie podstawy – skomentował Jackowski.

http://telewizjarepublika.pl/jackowski-

Znalezione obrazy dla zapytania program w punkt republika jachnik

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure