środa, 20 lutego 2019
Przedstawiciele Kukiz'15 przybyli na spotkanie z prezydentem ws. SN i KRS PDF Drukuj Email
środa, 13 września 2017 20:49

W środowym spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą na temat projektowanych przez jego kancelarię nowych ustaw dotyczących Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego uczestniczyli posłowie: Tomasz Rzymkowski, Jerzy Jachnik i Grzegorz Długi.

"Prezydent powiedział, że podtrzymuje naszą poprawkę wyboru KRS-u przez 3/5 Sejmu, a nie zwykłą większością" - powiedział dziennikarzom po spotkaniu Tyszka.Polityk podkreślił, że jego formacji zależy na tym, żeby debata w sprawie projektów ustaw o KRS i SN była merytoryczna i spokojna. "Wskazaliśmy na jeden czynnik, który psuje tę debatę, czyli kampanię Polskiej Fundacji Narodowej, która według nas jest nieakceptowalnym nadużyciem władzy" - relacjonował Tyszka

Jego zdaniem środowa dyskusja była merytoryczna. "Nie rozmawialiśmy o problemach politycznych, tylko merytorycznych" - zaznaczył polityk. Ocenił przy tym propozycje Andrzeja Dudy jako "o niebo lepsze" niż te, które znalazły się w zawetowanych przez niego ustawach. "Prezydent jest otwarty na rozmowy i poprawki podczas prac parlamentarnych, jednakowoż poprawki nie mogą zmieniać zasadniczych elementów. Nie może być powrotu do przeszłości" - mówił Długi.

Tomasz Rzymkowski wyraził nadzieję, że prezydencki projekt zapewni transparentność w wyborze sędziów do KRS. "Bardzo się cieszymy, że prezydent wsłuchał się w głos obywateli" - powiedział poseł Kukiz'15.Jak dodał omawiane były ponadto kwestie techniczne, takie jak niezwoływanie posiedzenia KRS w tygodniu, w którym odbywa się posiedzenie Sejmu.Posłowie Kukiz'15 zastrzegli, że nie widzieli gotowych prezydenckich projektów ustaw o SN i KRS.

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure