poniedziałek, 20 maja 2019
Te ustawy sprowadziły się do bójek między PiS-em a PO i z sądów jednej partii przeszliśmy do sądów drugiej partii - ocenił poseł. PDF Drukuj Email
piątek, 08 grudnia 2017 16:55
Nie poprzemy prezydenckich projektów ustaw o SN i KRS, bo są niezgodne z konstytucją, ale przede wszystkim nie są napisane dla naszych rodaków - powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
Na konferencji prasowej w Sejmie Kosiniak-Kamysz podkreślił, że projekty ustaw o SN i KRS "nie prowadzą do reformowania sądownictwa w Polsce. W tych zmianach nie ma obniżenia opłat, nie ma przyspieszenia procedur. W tych zmianach nie ma w żaden sposób zwiększenia odpowiedzialności sędziów wobec społeczeństwa i nie ma zwiększenia kontroli społecznej - podkreślił polityk.

W jego ocenie ustawy te prowadzą do zwiększenia władzy politycznej w sądownictwie. PiS został wybrany do rządzenia, a nie do sądzenia. Nie może być dyktowana ustawa w myśl zasady "partia rządzi partia sądzi" - zaznaczył lider PSL.

Nie poprzemy tych ustaw są niezgodne z konstytucją, ale przede wszystkim nie są napisane dla naszych rodaków. Są napisane dla partii władzy, nie możemy się na to zgodzić - oświadczył Kosiniak-Kamysz.

Jeżeli poprawki Kukiz'15 nie zostaną zaakceptowane, nie będziemy mogli poprzeć zmian w ustawach o KRS i SN - oświadczyli posłowie Kukiz'15.

Nie można tworzyć ustaw systemowych bez konsultacji społecznych - podkreślił poseł Jerzy Jachnik podczas konferencji prasowej w Sejmie. Te ustawy sprowadziły się do bójek między PiS-em a PO i z sądów jednej partii przeszliśmy do sądów drugiej partii - ocenił poseł.

Jak podkreślił, "czas najwyższy oddać sądy społeczeństwu". Jeżeli przynajmniej w jakiejś części PiS odda sądy obywatelom, to my się będziemy do tego przychylnie ustosunkowywać, dlatego, że - i to trzeba jasno stwierdzić - sądy w Polsce działają źle - podkreślił Jachnik.

Poseł Grzegorz Długi zaznaczył, że poprawki do projektów, które zaproponował klub Kukiz'15 mają "uratować konstytucyjność zmian w sądownictwie".

Jeżeli poprawki, które złożyliśmy będą zaakceptowane, to wtedy będziemy mogli poprzeć te zmiany, które - podkreślamy - nie są reformą sprawiedliwości, tylko reformą tych dwóch organów (SN i KRS). Jeżeli nasze poprawki nie zostaną zaakceptowane, nie będziemy mogli poprzeć tych zmian - oświadczył Długi. Jak ocenił, "hipokryzja, która jest dookoła tych tzw. reform, sięga Himalajów".

Zdjęcie użytkownika Stefan Romecki.

kliknij by oglądnąć

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure