wtorek, 21 maja 2019
Przypominamy wyjątkową historię-prokuratora Z.Twardowskiego -artykuł z 04-09-2006 PDF Drukuj Email
piątek, 23 lutego 2018 14:44
 Prokurator zabił po pijaku, ale pracy nie stracił
Prokurator, który jedzie po pijaku i śmiertelnie potrąca przechodnia, nie zagraża praworządności w Polsce - tak twierdzi katowicki Sąd Okręgowy. W piątek ogłosił wyrok zezwalający Zbigniewowi T. na dalszą pracę w prokuraturze.
Prokurator zabił po pijaku, ale pracy nie stracił
To jedna z najbardziej bulwersujących spraw. Zbigniew T. był szefem Prokuratury Rejonowej w Cieszynie, gdy 11 lat temu w Ustroniu potrącił pieszego, archeologa z Bielska. Po trwającym prawie 10 lat procesie skazano go na dwa lata więzienia, w zawieszeniu na trzy lata i zakaz prowadzenia auta przez dwa lata. Kara niewspółmiernie niska do tragedii.

ie ma związku przyczynowego między tamtym zdarzeniem a wykonywaną przez prokuratora pracą zawodową - uzasadniał przewodniczący składu orzekającego Manfred Lazarek. Gdyby prokurator został oskarżony o przyjęcie łapówki, fałszowanie akt, to takie zachowanie zagrażałoby praworządności. Zachodziłaby obawa, że będzie niewłaściwie wykonywał swoje obowiązki - tłumaczył.

Sąd wprawdzie uznał zachowanie prokuratora za naganne, pokreślił, że nie powinien on prowadzić auta będąc pod wpływem alkoholu, ale nie zachodzi niebezpieczeństwo, by tamta sprawa miała wpływ na wypełnianie zawodowych obowiązków.

Jeśli byłby zagrożeniem dla praworządności i jego przełożeni chcieli pozbawić go prawa wykonywania zawodu w ciągu tych 11 lat, mieli ku temu możliwości, ale z nich nie skorzystali. Co więcej prokurator awansował... - dodał sędzia Lazarek.

Dwukrotnie przewodniczący składu orzekającego mówił o "awansie na wyższe stanowisko służbowe" prokuratora Zbigniewa T. Nie zakwestionowali tego argumentu pozostali sędziowie - Hanna Szydziak i Wiesław Kosowski. A to znaczy, że sąd w ogóle nie zapoznał się z drogą zawodową prokuratora zanim w tej sprawie wydał wyrok i zaczął wygłaszać peany na jego cześć. To skandal.

Całość:kliknij 

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure