środa, 20 lutego 2019
J. Jachnik: Jak PiS na poważnie weźmie się za reformę wymiaru sprawiedliwości, to może liczyć na wsparcie Kukiz’15 - RadioMaryja.pl PDF Drukuj Email
sobota, 24 marca 2018 00:47

My nie będziemy uprawiać w tym zakresie żadnego partyjniactwa, ponieważ Kukiz’15 chce sądów dla obywateli, bo ci obywatele, którzy dzisiaj wspierają Zbigniewa Ziobrę, za kilka lat mogą się odwrócić przeciwko niemu, ponieważ oni czegoś oczekują, myślą, że problem zostanie załatwiony, a Ministerstwo Sprawiedliwości nie jest w stanie tego załatwić, ponieważ rocznie wpływa nawet 60 tys. skarg. Jak to wszystko przejrzeć?

Poseł podkreślił, że bardzo dobrym rozwiązaniem była skarga nadzwyczajna składana przez grupę posłów i nie rozumie, dlaczego Ministerstwo Sprawiedliwości wycofało się z tego pomysłu.

– Skarga nadzwyczajna była w pierwszym projekcie prezydenta Dudy, natomiast później się z tego wycofano. Każdy poseł ma sprawy w swoim regionie. To przede wszystkim do nas przychodzą pokrzywdzeni ludzie. Znając te sprawy moglibyśmy przedstawiać je na posiedzeniach komisji sprawiedliwości i tam uznawać, czy taką skargę nadzwyczajną kierować czy też nie. Co z tego, że w Sądzie Najwyższym będziemy mieli Izbę Dyscyplinarną, jak nie mamy systemu skargowego? Kto będzie kierował sprawy do Izby Dyscyplinarnej? Zatem wszystko musi ulegać dalszym zmianom. Zrobiono już dużo, ale teraz trzeba to porządkować – podkreślił Jerzy Jachnik.

 

                
 
 
 
Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure