niedziela, 18 sierpnia 2019
Propaganda pomimo tragedii. „Wiadomości” TVP zaatakowały opozycję i Owsiaka PDF Drukuj Email
wtorek, 15 stycznia 2019 13:40

Poniedziałkowe główne wydanie „Wiadomości” w znaczniej mierze poświęcono zmarłemu tego dnia prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. TVP nie uszanowało jednak apelu rodziny o niewykorzystywanie tej tragedii do celów politycznych. W wyemitowanych materiałach w negatywnym świetle przestawiono opozycję i Owsiaka. A to spotkało się z krytyką licznych dziennikarzy. Także tych prawicowych.Na szczególną uwagę zasługuje materiał Macieja Sawickiego, wyemitowany po około 17 minutach trwania programu. – Bliscy i rodzina prezydenta Gdańska apelują, by tej tragicznej śmierci nie wykorzystywać politycznie ani ideologicznie, ale, niestety, nie wszyscy do tego apelu się dostosowali – mówił współprowadzący to wydanie „Wiadomości” Krzysztof Ziemiec, zapowiadając materiał Sawickiego.

Autor materiału wskazuje tweety Bogusława Chraboty z „Rzeczpospolitej” i Jarosława Kurskiego z „Gazety Wyborczej” opublikowane po ataku nożownika. Dziennikarze piszą w nich o „próbie politycznego zabójstwa” i „zbrodni politycznej”. Wpisy te przed kamerą skomentował Michał Karnowski z „Sieci”. – Wszelkie próby politycznego wykorzystywania tego dramatu, tej tragedii, wydają mi się zwyczajnie nie na miejscu – stwierdził.

Dokładnie te same słowa Karnowskiego zdają się idealnie pasować do dalszej części materiału. Być może na Woronicza uznano, że skoro (w ich mniemaniu) ktoś złamał już prośbę rodziny o niewykorzystywaniu śmierci prezydenta do celów politycznych, to TVP również może posunąć się do politycznej propagandy.

Pod koniec materiału Maciej Sawicki mówi, że „przemoc nie ma barwy politycznej”, a dosłownie kilka sekund później zupełnie zaprzecza swoim słowom, przytaczając kilka przykładów politycznej „mowy nienawiści”.

W przytoczonych archiwalnych materiałach Donald Tusk mówił do PiS o „wyginięciu jak dinozaury” i o walce ze współczesnymi bolszewikami, Radosław Sikorski o „dorżnięciu watahy”, a Grzegorz Schetyna o „pisowskiej szarańczy”. Wydobyto także nagrania Bronisława Komorowskiego czy Lecha Wałęsy, wspomniano też o zabójstwie związanego z PiS Marka Rosiaka przez Ryszarda Cybę i próbę podpalenia biura poselskiego Beaty Kempy.

Krzysztof Ziemiec

Cały artykuł:kliknij

 

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure