niedziela, 18 sierpnia 2019
Jerzy Jachnik: musimy skończyć z drakońskim partyjniactwem PDF Drukuj Email
czwartek, 17 stycznia 2019 17:14

 - Trzeba zmienić ordynację wyborczą, by podnieść poziom klasy politycznej. Podział partyjny "my", "wy" i "oni" zaszedł za daleko. Narastał zresztą przez lata, z różnych powodów - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Kukiz'15 Jerzy Jachnik.

ego zdaniem nienawiść wyszła do polityków. - Mam przeświadczenie, że od początku tej kadencji jest rywalizacja kto kogo wykończy. To przenosi się do ludzi na dół. Proszę zwrócić uwagę, że TVP i TVN pokazują dwie różne Polski, a Polska jest jedna - tłumaczył Jerzy Jachnik.

Poseł Kukiz'15 uważa, że podział narastał stopniowo od 1990 roku, a z każdą kadencją było gorzej. - Szansa jest jedna. Musi się zmienić poziom klasy politycznej - podkreślił. - Ryba psuje się od głowy. Ludzie naśladują polityków z pierwszych stron gazet, musimy skończyć z drakońskim partyjniactwem - dodał.

W kontekście zabójstwa Pawła Adamowicz gość Polskiego Radia 24 zwrócił również uwagę na problemy polskiego więziennictwa. Główne śledztwo prokuratury w sprawie  dotyczy 27-letniego Stefana W., który usłyszał zarzut zabójstwa. Mężczyzna nie po raz pierwszy trafił za kratki. Miał wyrok za napady z bronią na banki. - Wiezienia nie resocjalizują, one psują. Tam gdzie się da, powinniśmy stosować dozór elektroniczny. Co to jest za metoda wychowawcza jeśli np. 19-latek za bójkę na ulicy spędza w areszcie cztery miesiące, gdzie próbuje się go gwałcić. Radzi sobie tylko dlatego, że jest silny fizycznie, a następnie trafia do karceru - móiwł Jerzy Jachnik.

Wiadomo, że Stefan W. podczas napadów z 2013 roku używał pistoletu gazowego lub broni hukowej. Podczas jednego z nich strzelił w sufit. Został skazany jako osoba zdrowa, w pełni świadoma, ale prokuratura bada teraz, w jakim stanie opuścił zakład karny. - Nikt w normalnym stanie nie morduje z premedytacją. Jeśli była choroba psychiczna, to dlaczego w zakładach karnych trzyma się takich ludzi? Dlaczego nie przenosi się ich do zamkniętego lecznictwa psychiatrycznego? 

Znalezione obrazy dla zapytania polskie radio grafika

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure